Вибори закінчились.... Кого обрали ?

Виборча кампанія закінчилася, мешканці Івано-Франківщини зітхнули з полегшенням, кандидати і штаби підбили підсумки і зробили висновки, а Центральна виборча комісія підрахувала виборчі протоколи. Експерти, політологи та спостерігачі зійшлися в одному – це найбрудніша виборча кампанія з часів Помаранчевої революції. Кандидати і штаби продукували гори чорного піару – підроблені агітки, копроментуючі фотографії, зіпсовані рекламні площі.

 Разом з цим, на Прикарпатті вибори пройшли доволі мляво. «Вибори пройшли доволі в'яло, хоч і без ексцесів. Були випадки, схожі на каруселі, фотографували бюлетені, члени ДВК забували ставити штампи «вибув», - каже Юрій Лисюк, голова Комітету виборців України в Івано-Франківській області. – Станом на завершення виборів ми зрозуміли, що чим більше чорного піару, тим більше він працював у зворотньому напрямку. Не було суто політичної боротьби, не було боротьби програм, не було дебатів. Зате було багато болота».

 Вибори критикує і місія спостерігачів ОБСЄ. Про це заявила віце-президент ПА ОБСЄ Вальбурга Габсбурґ Дуглас. «У нашій спільній заяві ми можемо стверджувати, що вибори характеризувалися браком вільних умов для учасників виборів, зловживанням адмінресурсом, браком збалансованого висвітлення у ЗМІ», - зазначила вона. За її словами, «деякі аспекти передвиборчого періоду стали  кроком назад в порівнянні з останніми виборами».

 Розглядаючи результати виборів на Івано-Фраківщині, можемо говорити про певну прогнозованість. Уже за місяць до кінця виборчої кампанії в одномандатних виборчих округах з’явилися свої лідери. А інформація з ЦВК з результатами голосування лише підтвердила прогнози. Одразу підкреслимо, що оприлюднені результати не ж кінцевими, адже ЦВК опрацювала майже 90% протоклів. Але дані зміняться лише на рівні десятих відсотка.

  Так, в окрузі №83 до якого входить Івано-Франківськ основна боротьба велася між керівником гірськолижного курорту «Буковель», самовисуванцем Олександром Шевченком та головою Івано-Франківської обласної ради, головою місцевої «Свободи» Олександром Сичем. Згідно оприлюдненої інформації від ЦВК, впевнену перемогу отримує Олександр Сич – 55,49%. Його основний конкурент Олександр Шевченко набирає 30%. Кандидат від партії УДАР Володимир Чорноус отримав 9%.

  В окрузі №84 з центром в місті Тисмениця основними конкурентами були діючий нардеп Микола Круць та кандидат від об’єднаної опозиції Володимир Купчак. Згідно результатів ЦВК, перемогу здобув «опозиціонер» Володимир Купчак – в нього повірило 47,36% виборців. Микола Круць більш ніж вдвоє відстає від конкурента – 19,56%. Третім на окрузі став кандидат від УДАРу Володимир Гергелюк, який набрав 8,8%.

 В Калуському виборчому окрузі №85 попри те, що міський голова Калуша виступив у підтримку «регіонала» Валерія Келестина, перемогу здобув також кандидат від об’єднаної опозиції Ольга Сікора. «Опозиціонер» впевнено набрала 53,4%. Кандидат від партії «УДАР» Олег Нижник здобув друге місце - 16.4%. «Регіонал» Валерій Келестин став третім із результатом 15,43%.

 В окрузі №86 з центром в місті Долина основними конкурентами були самовисуванець Володимир Грабовецький та кандидат від об’єднаної опозиції, голова Рожнятівської районної ради Анатолій Дирів. Єдиний і узгоджений кандидат від опозиції Анатолій Дирів здобув перемогу, взявши 29,6% голосів виборців. Несподіванкою стало, що друге місце в окрузі «вирвав» кандидат від УДАРу Тарас Парфан – 15%. Самовисунець Володимир Грабовецький зайняв треті місце з результатом 13,7%.

  В Надвірнянському виборчому окрузі №87 результат виявився прогнозованим – перемогу здобуває самовисуванець Юрій Дерев’янко. Йому довірили мандат депутата 42,6% виборців. «Дихає в спину» переможцю кандидат від об’єднаної опозиції, головний лікар Солотвинської лікарні Манолій Піцуряк – 37%. Кандидат від УДАРу, міський голова Яремче отримує третє місце з результатом 11,13%.

 Коломийський виборчий округ став несподіванкою як і для виборців, так і для кандидатів. Перемогу на даному окрузі пророчили само висуванцю Богдану Гдичинському. Проте Гдичинський зайняв лише третє місце, здобувши 23%. Лідером голосування став таки Доній Доній – 43,8%. Друге місце взяв кандидат від опозиції Олександр Левицький – 27%.

 

  На Снятинському виборчому окрузі №89 впевнену перемогу здобув заступник голови обласної ради, кандидат від об’єднаної опозиції Василь Гладій – 47,5%. Екс-губернатор Івано-Франківщини, висуванець від УДАРу Микола Палійчук набрав 24,8% голосів. Голова Івано-Франківського обласного осередку Партії регіонів, який ішов шляхом самовисування Василь Чуднов взяв третє місце з результатом 15,9%.

 Щодо голосування за партійні списки, то лідером симпатій мешканців Івано-Франківщини стало об’єднання опозиції «За Батьківщину», яке отримало майже 40% довіри виборців. В парламент ввійдуть Дмитро Шлемко і Володимир Шкварилюк, відповідно лідери обласних «Батьківщини» і «Фронту змін».

 Другою за кількістю голосів стало ВО «Свобода» - 33%. До парламенту ввійде секретар Івано-Франківської міськради Руслан Марцінків. «УДАР» на Прикарпатті отримує третє місце – 15% голосів виборців і проводить до ВРУ голову обласного осередку партії Романа Чернегу.

 «Партія регіонів» на Івано-Франківщині» за рівнем симпатії виборців обійшла «Нашу Україну» - 5,24% проти 3,1% відповідно.

Share