Частина рішень Івано-Франківської міськради може бути нелегітимною, - депутат

Всі рішення сесії Івано-Франківської міської ради, прийняті тридцятьма голосами, можуть опинитись під сумнівом і вважатись нелегітимними. Про це повідомив депутат Івано-Франківської міської ради, лідер ГО «Громадський форум» Юрій Соловей на першій сесії шостого демократичного скликання 30 листопада.

За його словами, Івано-Франківська ТВК не виконала рішення Львівського апеляційного суду та Івано-Франківського адмінсуду про перерозподіл 60-го мандату депутата Івано-Франківської міської ради. За словами Соловея, про перерозподіл 60-го мандату на користь депутата від партії "Третя сила" є відповідний протокол ТВК.

Водночас, голова Івано-Франківської ТВК Богдан Винник вважає цей протокол недійсним, оскільки його підписали лише 8 членів комісії, що не є більшістю у міській ТВК. Також він повідомив, що відправив цей протокол до ЦВК і очікує від неї відповідного рішення. Наразі, відповідно до Постанови ЦВК, якщо немає кількісного складу у тієї політичної сили, яка здобула мандат депутата, він залишається вакантним до наступних виборів міської ради, чергових або дочасних.

"У мандат вписується прізвище депутата. "Свобода" отримала 35 мандатів. Ніхто не міг знати, що у них лише 34 депутати", - говорить Богдан Винник. Відповідно до рішень судів, ТВК має провести повторний перерахунок голосів. У Івано-Франківській ТВК є 18 членів комісії.

Нагадаємо, за результатами місцевих виборів, в Івано-Франківську міську раду ВО "Свобода" має делегувати 35 кандидатів. Втім, у списку цієї політичної сили є лише 34 кандидати у депутати міськради. Івано-Франківська ТВК прийняла рішення про те, що у цьому скликанні міської ради буде працювати не 60, а 59 обранців. Це рішення у суді оскаржила партія "Третя сила", яка на виборах отримала 6,7% голосів виборців.

http://www.zaxid.net/newsua/

Share