Відбулося засіданні колегії облдержадміністрації.

26 березня керівництво Івано-Франківської обласної ради на чолі з її головою Олександром Сичем взяло участь у засіданні колегії облдержадміністрації.На колегії були розглянуті питання використання бюджетних коштів, збереження державного та комунального майна на підприємствах, в установах і організаціях області, про ситуацію у тваринницькій галузі та шляхи її розвитку в області, про проведення земельної реформи, а також заслухано звіт голови Городенківської райдержадміністрації щодо готовності сільськогосподарських підприємств району до проведення комплексу весняно-польових робіт.

Беручи участь в обговоренні питань порядку денного, голова обласної ради Олександр Сич наголосив на недопущенні випадків нецільового використання бюджетних коштів, зокрема коштів місцевих бюджетів, й необхідності суворого контролю відповідних органів за їх використанням.

Значну увагу Олександр Сич зосередив на питанні щодо ситуації у тваринницькій галузі. Згідно інформації, поданої головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації, в області не вдалося подолати тенденцію скорочення поголів’я великої рогатої худоби, чисельність якої впродовж 2011 року зменшилася на 3,3 тисячі голів, у тому числі корів – на 2,0 тис. голів. Олександр Сич зауважив, що ознайомившись із проектом рішення, що його пропонується прийняти на засіданні колегії, йому незрозуміло, яким чином державно-управлінська структура планує впливати на покращення ситуації в тваринництві, обмежуючись директивами загального характеру.

Як відзначив голова обласної ради, сьогодні держава уже не функціонує в умовах планової економіки. На зміну державним підприємствам у все більшій мірі приходять приватні фермерські господарства. «Якщо держава хоче долучитися, необхідно не заважати приватній ініціативі, обмежуючись при цьому узагальненими «вжити», «підвищити», «забезпечити», «запровадити», а, навпаки, усіляко допомагати й сприяти їй. Необхідно опановувати й ефективно використовувати сучасні методи управління. Одним із таких, до прикладу, має стати звичайнісіньке стимулювання приватної ініціативи. Органи управління мають донести краянам яким чином держава стимулює, якщо стимулює взагалі, розвиток тієї чи іншої сфери, які є фонди, що вони пропонують, на яких умовах і чим це може допомогти. Надзвичайно важливо змінити саму філософію управління», – наголосив Олександр Сич.

За результатами розгляду питання роботу головного управлінням агропромислового розвитку Обласної державної адміністрації було визнано незадовільною.

Окремо голова обласної ради зосередився на питанні проведення земельної реформи, зокрема процедурі та практиці надання мешканцям краю дозвільних документів на землю. За словами Олександра Сича, до нього практично щодня звертаються краяни з проханням сприяти в пришвидшенні процедури отримання земельних актів на землю.

«Необхідно покінчити з безкінечною волокитою чиновників», – наголосив голова обласної ради Олександр Сич, звертаючись до в.о. начальника головного управління Держкомзему в області В. Боднарчука.

orada.if.uа

Share