Комітет по боротьбі з корупцією виступив в підтримку прокурора Івано-Франківщини Олександра Каліфіцького

Комітет по  боротьбі з корупцією в органах  державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах виступив з листом підтримки прокурора Івано-Франківської області Олександра Каліфіцького.

Нагадаємо, що до цього Каліфіцький очолював Головне управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури. Тоді він контролював справи засудженої Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Подаємо нище текст листа повністю:

"Сьогодні деякі представники засобів масової інформації коментують нові призначення правоохоронців, які вели справи Ю.Тимошенко і Ю.Луценка. Переважно ці призначення подаються ЗМІ  виключно у вигляді вдячності влади за переслідування лідерів опозиції. Зокрема це стосується колишнього керівника Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури Олександра Каліфіцького, який восени минулого року очолив прокуратуру Івано-Франківської області. Таку оцінку подій ми вважаємо односторонньою і не об’єктивною. Тому пропонуємо поглянути на ситуацію ширше… Відкиньмо емоційну складову інформаційної піни, яка виходить від деяких опозиційних депутатів, зокрема від захисників по справі Ю.Тимошенко і Ю.Луценко, адже вона зводиться переважно до вигаданих фактів, провокаційних коментарів,  принижених характеристик прокурорів і слідчих на зразок «яструби, зграя, бандити»і т.д.  Що ж тоді залишиться на поверхні? По великому рахунку в Україні ми маємо прецидент, пов’язаний з притягненням до кримінальної відповідальності осіб з вищих ешелонів вітчизняного політикуму. Вперше в Україні влада насмілилася розірвати замкнуте коло і на перше місце поставила не пафосні політичні оцінки, а ідеологію права. Вперше в Україні за законом відповідають не тільки звичайні пересічні  українці, але й перші особи держави. Зрозуміло, що для України, яка звикла протягом багатьох років до вкоріненого принципу вибірковості правосуддя, до закону, який працює тільки для «віп-персон» - це певний шок, вибух на ментальному рівні, але водночас і розуміння , що ситуація докорінно змінилася і є надія на краще.

 

Не дивно, що прокурори  і слідчі групи, які займалися  справами Ю.Тимошенко і Ю.Луценко, потрапили в епіцентр подій, стали  свого роду мішенью для високого рівня оцінок, і весь період часу працювали під колосальним пресингом, як всередині країни так и за її межами. На думку Генерального прокурора В. Пшонки, вони працювали при обставинах, коли правді доводилось просто пробиватися крізь ширму брехні. Мабуть не кожен спеціаліст просто по-людськи зміг би витримати ту атмосферу напруги, погроз, негативу, яка щоденно і з усіх сторін нагрівалась потоками спотвореної інформації.  Ми завжди були прихильниками того, що суд має право сказати, де правда, а де брехня і політиканство.

 

Про реакцію з Європи на справи українських віп-персон варто сказати окремо. Як нам здається ця реакція в більшості визначається незнанням суті обвинувачення Ю.Тимошенко. У європейців розуміння звинувачення екс-прем’єра України Ю.Тимошенко зводяться до того, що її засудили за підписання газового контракту з Росією, яким вона наче б то врятувала Європу від замерзання. Але це далеко не так. І в цьому епізоді спостерігається відсутність рівноправності позицій.  Справа у тому, що протягом останніх семи років, Ю.Тимошенко та її соратники були постійними гостями Європи, контактували з її політичними лідерами, встановлювали зв’язки і налагоджували співробітництво. І саме це вплинуло на реакцію європейців, які черпають інформацію по справі Ю.Тимошенко або від її захисника С.Власенка, або від опозиційних депутатів.

 

Щодо діючої влади, то таких  тісних контактів із Заходом вона не мала і не має. Тому сьогодні перед  владою і Генпрокуратурою постало завдання – ефективно заповнити інформаційну прогалину, щоб ситуація навколо резонансних справ могла бути оцінена максимально об’єктивно як  в країні так і за її межами.

 

Прокурори і слідчі в Україні не мають повноважень для здійснення зовнішньополітичних контактів. Вони зобов’язані не  упереджено та професійно розслідувати злочини. Адже резонансні кримінальні справи порушувались не просто так, а у відповідності до закону, на основі матеріалів міжнародних аудитів, тощо.

 

Так було у випадку з Ю.Тимошенко і Ю. Луценко. Виникає запитання: що ж тут бентежить світову громаду і так обурює нашу опозицію? Конституція України вимагає рівності всіх громадян перед законом. Ми живемо в Україні, тож давайте будемо мати гідність і поважати свої закони, давайте не будемо принижувати свою державу й не принижуймося самі.

 

Сьогодні захисники по справі Тимошенко і Луценка мають всі права і можливості зосередитися на захисті і зробити це якнайкраще. Політизувати ситуацію, розкручувати клубок негативних емоцій на адресу правоохоронних органів – це не конструктивно, і виходить за межі здорового глузду. Навішування брудних ярликів, розповсюдження завідомо неправдивої інформації в тому числі відносно прокурорів так чи інакше пов’язаних зі справою Ю. Тимошенко – це примітивні засоби наших політиків, а точніше тої частини, хто явно втрачає свої позиції і чіпляється за будь-яку соломинку, особливо напередодні парламентських виборів.

 

Куди  прокурорам рівнятись з окремими недоторканими народними обранцями, а особливо якщо це стосується брудного піару чи «заказухи». Так нинішній прокурор Івано-Франківської області Олександр Каліфіцький сповна відчув на собі «витончені» засоби неправдивої інформаційної компанії, пов’язаної із справами Тимошенко і Луценка.

 

Це сталося тому, що Каліфіцький не звик «тримати камінь» за спиною. Він професіонал своєї справи, який очолював одну із найскладніших ділянок роботи ГПУ – Головне слідче управління з розслідування особливо-важливих справ.

 

Це - людина з досвідом. На будь-якій посаді Каліфіцький чесно і принципово робить свою справу. І сьогодні, будучи прокурором Івано-Франківської області,  Олександр Каліфіцький добросовісно служить закону, без інтриг і фальші. Навряд чи бруд замовних журналістських опусів зможе похитнути авторитет нинішнього прокурора області, який дійсно достойно носить свій мундир і відкрито дивиться людям в очі.

 

Бажаємо О. Каліфіцькому не піддаватися на провокації, не змінювати своїх принципів, навіть якщо  декому не дає спокою його безкомпромісність і не заплямована репутація".

 

Голова Правління Всеукраїнської громадської організації

«Комітет по  боротьбі з корупцією в органах  державної влади,

правоохоронних органах, прокуратурі та судах»

Єдуард Єфіменко

http://firtka.if.ua

Share