Реалізація проектів – крок вперед

Цього тижня в Яремчанській міській раді відбулась нарада щодо участі територіальних громад в обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. У ній взяли участь заступник Яремчанського міського голови Надія Бандурка, сільські голови, представники відділів та установ Яремчанської міської ради. Нараду провів секретар Івано-Франківської дирекції обласних конкурсів Юрій Цимбалюк.
Метою було роз’яснення умов та вимог для потенційних учасників третього обласного конкурсу, учасниками якого можуть стати органи місцевого самоврядування сіл, селищ та міст районного підпорядкування. Програми, подані на конкурс у випадку здобуття перемоги, співфінансуються з обласного бюджету. Максимальний розмір такої фінансової підтримки може сягати 75 000 гривень. Обсяг залучення бюджетних коштів на реалізацію проектів, поданих сільськими  радами не може перевищувати 90 % загального бюджету, а селищними - 75 % . На сьогоднішній день розроблене відповідне положення про проведення конкурсу відповідно до рішення сесії Івано-Франківської обласної ради. У ньому визначено основні напрямки, за якими розробляються проекти та програми. Їх налічується сімнадцять. На нараді було докладно роз’яснено порядок та терміни подання проектів на конкурс. Детальну  увагу акцентувалось на всі складові, які повинні бути враховані при роботі. Головною метою та ціллю конкурсу є співфінансування обласного та місцевих бюджетів щодо втілення корисних задумів для територіальних громад.
У нашій області затверджена програма  “Розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2011-2015 роки” сесією Івано-Франківської обласної ради. До неї було внесено доповнення, згідно з якими почали діяти  ще три підпрограми на конкурсних засадах: “Обласний конкурс “Громада кращого довкілля”, “Обласний конкурс “Краща спортивна громада” і “Обласний конкурс “Краща етнокультурна громада”. Документи подаються до 1вересня 2012 року. Потенційний учасник конкурсу повинен до них додати відповідне обґрунтування. В ньому має міститися інформація про проведену роботу в галузі, яка безпосередньо відноситься до обраного проекту. Зокрема, відомості щодо відповідних заходів за поточний рік з додатками: опис реалізації заходів, нормативно-розпорядчі документи, друковані публікації у засобах масової інформації та інші матеріали, які дозволять об’єктивно оцінити роботу відповідної територіальної громади.
Участь останніх у написанні проектів дає змогу вирішити окремі проблеми на місцях із залученням коштів з обласного бюджету.
Всеволод КИСІЛЕВСЬКИЙ
Share