Яремчанська ДПІ – інформує плаників податків

Днями у Яремчанській ДПІ відбулась  прес-конференція, присвячена висвітленню питань декларування доходів громадян, отриманих протягом 2011 року, в якій взяли участь представники ЗМІ, журналісти газети «Яремчанський вісник.

Захід відбувся за участю голови Комісії з проведення реорганізації ДПІ в м. Яремче, начальника ДПІ в м. Яремче Романа Олексійовича Якубовського,  начальника відділу оподаткування фізичних осіб Гнип’юк Василини. «Так, в минулому році за результатами декларування доходів місцевим бюджетом отримано від громадян міста 80 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб»,- повідомив Роман Олексійович.
Законодавством передбачена не тільки сплата податку з доходів фізичних осіб в бюджет, але й повернення сплаченої суми платникам. У минулому році громадянами нашого міста  було подано 104 декларації з метою одержання податкової знижки. З початком кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2011 році, ДПІ в м. Яремче розгорнула широку масово-роз’яснювальну та агітаційну роботу. Її основна мета – забезпечення добровільного декларування доходів громадян, досягнення взаєморозуміння з платниками податків та формування високої податкової культури населення. Статтею 67 Конституції України визначено, що кожний громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і в розмірах, встановлених законодавством. Подання декларації – це не лише конституційний обов’язок кожного громадянина, а й можливість добровільної сплати податків, від рівня якої залежить стан місцевих бюджетів, соціально-економічний розвиток регіонів та добробут громадян. Як зазначив Роман Олексійович, декларування доходів – звичайна практика в кожній країні світу, причому в країнах з розвинутою ринковою економікою подання декларацій здійснюється вже не одне десятиліття і є почесним обов’язком кожного члена суспільства.
Кампанія декларування громадян своїх доходів – це вияв громадської свідомості суспільства. Звертаємо увагу, що цьогорічна кампанія проходить в умовах дії Податкового кодексу України, яким, починаючи з 2011 року, строк подання податкової декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, установлено до 1 травня року, що настає за звітним. Тобто, за наслідками 2011 звітного року податкову декларацію слід подавати до 1 травня, а з метою отримання податкової знижки – можна цілий рік аж до 31 грудня. Декларація заповнюється громадянином самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою здійснювати таке заповнення, та подається до Державної податкової інспекції за місцем свого проживання. Звітність можна також надіслати на адресу податкового органу поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше, ніж за 10 днів до закінчення граничного терміну її подання.
Важливим аспектом, про який йшлося на прес-конференції, було звернути увагу на обов’язок подавати декларації  про доходи, отримані в минулому році:
- від нерезидентів (іноземні доходи);
- від осіб, які не є податковими агентами (тобто осіб, які не утримували податок);
- від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше);
- від надання майна в оренду фізичним особам;
- доходи від виграшів в азартні ігри;
- від фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності;
- у вигляді спадщини та подарунків;
- як додаткове благо;
- інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу.
Строк подання декларації – до 1 травня 2011 року.
Подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Зокрема, це громадяни, котрі сплачували протягом минулого року за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом та ін. Таким громадянам Податковим кодексом надано право подати декларацію на податкову знижку та отримати повернення частини сплаченого протягом 2011 року в бюджет податку на доходи фізичних осіб.

«Сподіваюся, що яремчанці свідомо поставляться до вимог законодавства і своєчасно виконають свій конституційний обов’язок перед Україною». Також звернув увагу всіх громадян, що з питаннями щодо роз’яснення чи заповнення податкової декларації , Вам завжди раді допомогти за адресою: м. Яремче, вул.  Курортна 4/2, каб.10 або за телефоном 2-12-22.

Наш кор.
West-info.if.ua

Share