В Бахматюка інвестуватимуть китайці

Китайський бізнес має намір інвестувати кошти у підприємства агрохолдингу «Авангард», що належить відомому в Україні бізнесмену Олегу Бахматюку. Про це свідчать протоколи про наміри, які останнім часом активно укладаються китайськими урядовцями та бізнесменами з підприємствами холдингу.

 

Так, 2 березня китайська делегація на чолі з заступником міністра фінансів Китайської Народної Республіки з питань кредитування Саном Лі відвідала дочірнє підприємство «Ямниця», яке раніше належало ВАТ «Івано-Франківськцемент», а в липні цього року відійшло до «Авангарду». В ході візиту китайці оглянули підприємство, а пан Лі та голова правління агрохолдингу Галина Василик підписали протокол про наміри, який задекларував плани китайських бізнесменів вкласти значні обсяги інвестицій у діяльність підприємства. Днем раніше такий же протокол представники китайської делегації підписали на іншому підприємстві холдингу – Загвіздянській птахофабриці.

Вважається, що китайські інвестиції відкриють нові горизонти для розвитку сільського господарства, проте слід зазначити, що пересічні працівники «Авангарду» не вельми оптимістично чекають на фінансові вливання з Далекого Сходу. Серед них побутує думка про те, що разом з імпортними інвестиціями на їх робочі місця прийдуть також і імпортні працівники.

Як стало відомо, того ж дня, 2 березня китайці на чолі з Саном Лі відвідали Виробниче об’єднання «Карпати» (Івано-Франківський радіозавод), де обговорили можливість випуску на потужностях заводу комплектуючих до комп’ютерної техніки.

В той же час, візит китайців не обійшовся без скандалу. Поговорюють, що виліт делегації з Івано-Франківського аеропорту затримали на цілих 40 хвилин оскільки в аеропорту очікували приліт чартерного рейсу з Міністром внутрішніх справ України Віталієм Захарченком і вказана обставина викликала неабияке обурення у представників делегації КНР.

Автор: Сергій БІЛИЙ
http://kolomyya.org
Share