На Яремчанщині створено комунальне підприємство «Поляницякомунсервіс»

Таке рішення одноголосно прийняли депутати Поляницької сільської ради на тринадцятій сесії четвертого демократичного скликання. Взагалі створення комунальних підприємств у кожному населеному пункті є необхідністю, а тим паче для Яремчанщини, яку протягом року відвідує надзвичайно велика кількість туристів. У Поляниці це питання розпочав активно лобіювати сільський голова Микола Поляк. Перш за все, його зацікавило питання покращення якості вивозу сміття.

На сьогодні вивозом сміття з села займається Яремчанське комунальне підприємство «Благоустрій», яке, навіть при великому бажанні, просто фізично не встигає вивозити всі нечистоти, окрім Поляниці. Дана установа ще й обслуговує м. Яремче (з мікрорайонами Дора та Ямна), села Микуличин і Татарів, та туристичний комплекс «Буковель». Особливо це гостро відчувається після новорічно-різдвяних свят, коли до нас приїжджає найбільше гостей.

При розгляді цього питання на черговій сесії доповідала спеціаліст-юрисконсульт Поляницької сільської ради Антоніна Мірус. Пані Антоніна зазначила, що основною метою створення підприємства згідно з статутом, буде організація та надання якісних комунальних послуг підприємствам, установам, організаціям і громадянам села. «Комунальне підприємство, – роз’яснила доповідач, - охопить надзвичайно багато господарських напрямів діяльності . Основними будуть: надання послуг із вивезення та знешкодження твердих побутових відходів, виконання робіт по благоустрою території сільської ради, санітарна очистка та прибирання сільських доріг і майданчиків, відлов бродячих тварин та їх стерилізація, надання ритуальних послуг та багато інших видів діяльності, які не заборонені чинним законодавством України».

«Ситуація із вивозом сміття в нашому селі просто катастрофічна. – звернувся до сільських депутатів Микола Поляк, - Добре, що зараз сильні морози і все замерзло, а прийде весна, тепло… Необхідно вживати певних радикальних кроків, одним з яких є створення цього комунального підприємства. Придбається техніка, яка зможе чистити дороги від снігу чи при потребі вирити канави, ями. А в загальному ця установа слідкуватиме за порядком та благоустроєм села і нестиме за цю ділянку відповідальність. Надзвичайно важливо, що з відкриттям підприємства буде створено нові робочі місця, зокрема: директор, бухгалтер, два водії з помічниками, електрик і вулична прибиральниця. Надіємося, що цьогоріч введемо в експлуатацію нове приміщення дитячого садочка (сьогодні цей дитячий заклад розміщується на першому поверсі сільської ради), тож комунальне підприємство займе звільнене приміщення, а в перспективі збудуємо гаражі для комунальної техніки».

Одночасно (одним рішенням) зі створенням і реєстрацією сільського комунального підприємства (СКП) «Поляникомунсервіс» депутати також затвердили і статут цієї організації.

Окрім цього, на сесії також було розглянуто ряд земельних запитів та питання про оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна (доповідали працівники Поляницької сільської ради: секретар Мар’яна Цюпа та інженер-землевпорядник Василь Борисевич). Сільські депутати також своїм рішенням дали дозвіл на спрямування частини вільного залишку загального фонду сільського бюджету для потреб Поляницької ЗОШ, виділити кошти для сільського ФАПу (фельдшерсько-акушерського пункту) та на придбання спортивного спорядження для заняття фрі-файтом у спортивному залі місцевої школи.

Олег ДЗЕМ’ЮК

Регіональний часопис «Яремчанський вісник»

Share