Голови Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської облрад вимагають негайного звільнення Табачника

Голови Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської обласних рад Олексій Кайда, Олег Панькевич та Олександр Сич висловили своє обурення новою ініціативою Дмітрія Табачніка зменшити в школах кількість уроків української мови і літератури та пропозицією скасувати предмет "Історія України".

 

"Міністерство освіти, науки, молоді та спорту на чолі з Д. Табачніком стало епіцентром втілення стратегії знищення української ідеї у найважливішій суспільній сфері – освітній. Останні підкилимні домовленості з підготовки плану знищення підвалин національної самобутності українського народу – яскраве і безапеляційне тому підтвердження. Українофоб Табачнік відкрито і показово взявся зруйнувати духовні основи нашої держави – її мову та історію. Такий українофоб не має ні юридичного, ні морального права керувати українською освітою", – заявили свободівці-голови обласних рад у відповідь на ці плани".

"Своїми антиукраїнськими висловлюваннями та вчинками Д. Табачнік остаточно дискредитував себе, бо протиставив власні корисливі інтереси думці абсолютної більшості населення України. І якби в країні була патріотична влада, то вона б не дала жодного шансу з'явитися на державних посадах подібним україноненависникам, а в разі бодай планів замаху на національну ідею швидко дала би адекватну оцінку таким діям".

"Олексій Кайда, Олег Панькевич, Олександр Сич виступають категорично проти вимивання з державної системи освіти української світоглядної основи та закликають владу не допустити скорочення державного замовлення в українських вишах, закриття українських шкіл, зменшення кількості годин на вивчення української мови та літератури, а також скасування предмету "Історія України" в загальноосвітніх школах:

Сьогодні всі надбання незалежної України можуть знищити розчерком пера однієї особи", – кажуть вони. На посаді міністра перебуває людина, яка насаджує українцям штучну ідеологію, наприклад, про "двомовність" України. Завдяки "подвійним стандартам" міністра Табачніка вся країна опинилася в ситуації 70-х років минулого століття, коли влада проводила суцільну русифікацію".

Те, що це – не пусті балачки підтверджує ціла низка ініціатив московського ставленика Табачніка. Зокрема, шаленими темпами відбувається фальсифікація української історії шляхом вилучення з неї правдивих сторінок про Голодомор, масові репресії українців у 30–80-ті роки, вбивчу большевицьку колективізацію та атеїстичну чуму ХХ століття, бандерівський національно-визвольний рух та УПА, масштабну повоєнну русифікацію українських шкіл у 50-і роки, історичні події Майдану–2004.

Крім того, відбувається наступ на мову: скасування іспиту з української при завершенні бакалаврату та під час вступу до аспірантури, проведення тестування мовами національних меншин, навчання іноземців не державною українською мовою, а російською. Штучно спотворюється шкільна програма з української літератури – з неї вилучають знакові твори про Голодомор, на національно-патріотичну тематику. Натомість шкільний курс зарубіжної літератури фактично замінили на курс російської літератури, що сповна має переорієнтувати українських школярів на "російські духовні цінності" та моделі поведінки. Знищено напрацьовану впродовж останніх років прозору систему вступу до вишів з рівними можливостям для всіх. Паралельно, завдяки розробленому законопроекту "Про вищу освіту", відбувається наступ на права студентів. Фінальними акордами русифікації можна назвати освітню "оптимізацію" (тобто закриття 640 навчальних закладів) та "реорганізацію" Українського інституту національної пам'яті.

З огляду на зазначене, свободівці-голови обласних рад вимагають негайного звільнення українофоба Дмітрія Табачніка з посади міністра освіти та науки, молоді та спорту", йдеться у повідомленні прес-служби.

http://firtka.if.ua

Share