Першорядні питання єпархії обговорили на деканальних зборах у Коломиї

2 лютого у приміщенні консисторії Коломийсько-Чернівецької єпархії відбулися деканальні збори. Правлячий Архієрей Кир Миколай (Сімкайло) молитвою розпочав збори протопресвітерів і окреслив ряд головних завдань єпархії.

Священики-декани під проводом Архієрея обговорили напрацювання Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року, основуючись на Пастирський лист Блаженнішого Святослава (Шевчука) «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».

1. Протосинкел єпархії о. мітрат Василь Мельничук розповів про напрацювання робочої групи Стратегії розвитку УГКЦ, оскільки саме він є координатором від Коломийсько-Чернівецької єпархії для її реалізації.

2. Священики спільно опрацювали основні елементи парафіяльного життя над якими застановляється Глава УГКЦ у Пастирському листі. Адже Синод Єпископів УГКЦ відзначає парафію основною спільнотою людей, яка під проводом Церкви прямує до святості.

3. Учасники засідання ознайомилися з проектом Уставу парафії, що є внутрішнім документом християнської громади для впорядкування і чіткої організації свого життя і служіння. Священики отримали завдання вносити свої зауваги і пропозиції. Було повідомлено про розробку проекту парафіяльного пасторального плану на рік. Над таким проектом повинен застановитися кожен парох чи адміністратор.

4. Черговий раз було повідомлено про порядок починання будівничих, ремонтних чи реставраційних робіт при парафіях. Ці роботи слід розпочинати з благословення Правлячого Архієрея і погодження з комісією сакрального мистецтва та економічним відділом єпархії.

5. Єпископ Миколай запросив протопресвітерів залучати парохії у пожертвуваннях на завершення будівництва Катедрального собору Преображення Христового м. Коломиї, оскільки на празник Преображення Господнього цього року заплановано освячення.

6. Визначено, що 6-7 лютого відбудеться розколяда священнослужителів Коломийсько-Чернівецької єпархії.

7. Віце-канцлер єпархії о. Олександр Селезінка повідомив про необхідність подачі до єпархіального управління статистичних даних по парафіях за 2011 рік: хрещень, шлюбів, першопричасників і похоронів.

8. Про порядок оформлення звітності по акції “Колядуємо на Собор”, – розповів о. Іван Остафійчук, декан Коломийський.

9. Було повідомлено про робочу зустріч капеланів медичних закладів всієї єпархії, яка відбудеться 10 лютого на 11.00 год. у соборі Архістратига Михаїла м. Коломиї. Також цього дня робоче засідання проведуть голови деканальних молодіжних комісій у консисторії єпархії.

10. Директор Коломийського дяківсько-катехитичного коледжу о. Захар Михасюта повідомив, що 28 лютого розпочинається навчання священиків єпархії, які в порядку черги проходять курс підвищення богословської освіти в Інституті імені блаженної пам’яті єпископа Павла Василика. Ще священик розповів, що у зв’язку із проголошенням 2012 року також роком із наголосом на покликання мирянина, то у єпархії утворено відповідну організаційну групу, яка 21 лютого має робочу зустріч у приміщенні Карітасу в селі Крихівці, поблизу Івано-Франківська.

11. Господарсько-економічну сторону життя єпархії представив о. Микола Романенчук, економ єпархії.

Автор: о. В.Перцович, прес-секретар єпархії

Share