Обласні депутати проти спекуляцій з газотранспортною системою. (Фото)

17 січня відбулося третє пленарне засідання 12-ї сесії Івано-Франківської обласної ради. У ньому  взяло участь 84 депутати облради. Порядок денний налічував десять питань. Сесію вів перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій.

Одне з головних питань порядку денного — внесення змін до обласного бюджету на 2012 рік.  Після годинних дискусій, під час яких депутати-опозиціонери до чинної влади  згадали не тільки «дивні цифри» щодо дотаційності області, але й про освітлення вулиць у Гуті, де їздять кортежі Президента, та будівництво вертолітного майданчика біля Писаного Каменя. Зрештою після дебатів та внесення поправок прийняли рішення:
«Спрямувати залишки коштів загального та спеціального фондів обласного бюджету, які склалися за станом на 01.01.2012 рік на погашення зареєстрованих фінансових зобов’язань, які не проплачені Державною казначейською службою України у зв’язку з закінченням бюджетного періоду. Так,  по головних розпорядниках коштів обласного бюджету сума становить 3419571,73 грн., по головному управлінню регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації – 2848930,83 грн., на погашення кредиторської заборгованості з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення – 2785,287 грн., та для надання і повернення кредитів малого і середнього бізнесу – 509999,4 грн.
Окреме зауваження було внесено для розробки поправок до бюджету 2012 щодо підтримки сільської медицини. Зокрема депутати домовилися виділяти кошти на нові автомобілі тільки у сільські лікарні.

За пропозицією депутата нашоураїнця  Тараса Парфана народні обранці прийняли звернення до Президента України Віктора Януковича, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Раді національної безпеки і оборони України,  в якому йдеться:
«Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, рішуче заперечуємо проти спекуляцій довкола газотранспортної системи України, яку діюча влада намагається здати Росії. Маніпулюючи цінами на газ, державні чиновники готують громадську думку до того, що тільки віддавши Росії газотранспортні магістралі, можна домогтися дешевого палива. Відверта брехня зводиться до рівня непереборної обставини.
Заявляємо, що не змиримося з ситуацією, коли з України невиправдано вимиваються кошти, відчужуються цінності, які є національним багатством, ігнорується Конституція, що однозначно забороняє посягати на газотранспортну систему України.
Вимагаємо від уряду України диверсифікації джерел постачання енергоносіїв, денонсації кабальних газових домовленостей з Росією та Харківських угод, введення в експлуатацію власних родовищ газу та нафти.
Денаціоналізація газотранспортної системи є злочином проти українського народу та підривом незалежної держави.
Український народ не допустить повернення імперського панування Росії через економічну кабалу.
Слава Україні!»
Це звернення знайшло підтримку депутатського корпусу Івано-Франківської облради, з приводу якого було вийняте рішення напровити його до керівництва держави та оприлюднити у засобах масової інформації.
Також депутати затвердили перелік природоохоронних заходів на попочний рік, на які з обласного бюджету передбачено понад 12 мільйонів гривень; регіональну цільову програму містобудівного кадастру області на 2012-2016 роки. На її реалізацію з обласного і місцевих бюджетів буде скеровано майже 9 мільйонів гривень. Сесія також прийняла рішення про врегулювання роботи ринків у недільні та святкові дні, призначила директором Яворівського центру народного мистецтва "Гуцульська ґражда" Косівського району Василя Лосюка, розглянула ряд майнових питань.

Всеволод КИСІЛЕВСЬКИЙ
Регіональний часопис "Яремчанський вісник"
Share