На сесії Івано-Франківської облради розгорнулася суперечка щодо дотаційності Івано-Франківщини

На сьогоднішньому сесійному засіданні Івано-Франквської обласної ради депутати сперечалися щодо дотаційності Івано-Франківської області.Під час розгляду бюджетних питань керівник фракції ВО Батьківщина в обласній раді Юрій Романюк поставив під сумнів твердження голоови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка щодо дотаційності області. 

Юрій Романюк сказав, що в минулому році Івано-Франківщина зібрала до зведеного бюджету 5,8 млрд гривень та перевиконала на 1,8 млрд план надходжень до зведеного бюджету. Тому жодної мови про дотаційність йти не може. "Центральні продажні ЗМІ створюють такий Галичині імідж, що ми тільки п'ємо, гуляємо і займаємося політиканством. Але ми на 1,8 млрд - безпрецедентно, - перевиконали бюджет. Якщо ще врахувати, скільки наші заробітчани пересилають грошей, то ні про яку дотаційність мова не може йти".

Галина Карп, керівник фінансового управління ОДА, підтвердила цифри, наведені головою ОДА напередодні, та зауважила, що це питання не стосується суті того, що розглядає зараз сесія, натякнувши таким чином на намагання опозиції "політизувати" діяльність облради.

Після цього слово взяв депутат-регіонал Руслан Гусак: "Ми можемо гооворити багато, але є сухі цифри". Руслан Гусак зачитав довідку про те, що 8 млрд 64 мільйони гривень це сума зібраних в області коштів до зведеного бюджету та Пенсійного фонду, а 16 млрд 914 мільйонів включає як видатки по всіх місцевих бюджетах, так і фінансування закладів центрального підпорядкування. "Це інститути та університети, стипендії, оплата енергоносіїв: електроенергії і газу, ціна за який, до речі, згідно угод 2009-го року стає непосильною для України", - сказав Руслан Гусак.

Юрій Романюк, не заспокоївся, повторно взяв слово і, звертаючись до Р. Гусака, сказав: "Я би радив владі звести реальний баланс. Зокрема, і щодо рентної плати за корисні копалини. Їх збирається в області десь 10-11 мільярдів, але область від цих зборів не отримує нічого. Влада позбавила статусу юридичних осіб багато підприємств, і вони всі, включно з філіями банків, платять всі податки в інших областях".

Share