Івано-Франківськ відзначив 103-ю річницю з дня народження Степана Бандери

1 січчня в Івано-Франківську відзначали річницю з дня народження Бтепана Бандери. В цей день в обласному центрі відбулася хода від Вічевого майдану до Європейської площі, де біля пам’ятника Степанові Бандері відбулося народне віче. Дорогою учасники ходи поклали до барельєфа на початку вулиці С. Бандери.

Митрополит Івано-Франківської митрополії УГКЦ Володимир Війтишин разом із священиками українських православних церков розпочали віче панахидою.

Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус у своєму виступі відмітив, що ім’я Степана Бандери спотворене радянськими міфами КДБ: «Але ми знаємо свою історію, і тому в цей святковий новорічний день вшановуємо героя України, який сформував національну ідею для країни, - зауважив мер. – Степан Бандера закликає нас до єдності, без якої неможливо зреалізувати українську ідею».

Голова Івано-Франківської облради Олександр Сич вважає, що 2011 рік – був Роком С.Бандери. Цілий рік фактично тривала бандерофобія антиукраїнських сил.

О. Сич переконаний, що 2012 рік для України вирішальним. Україна обиратиме між європейським та євразійським веторами подальший шлях. Зауважимо, що Олександр Сич першим з місцевих політиків в минулому році оголосив про те, що братиме участь в цьогорічних парламентських виборах.

Заступник голови Івано-Франківської ОДА Роман Іваницький назвав С.Бандеру прапором національно-визвольної боротьби українців: «Сьогодні в нас єдина мета, така сама, яка була і в Степана Бандери, - розбудова вільної України».

На народному віче також виступили ветеран ОУН-УПА Фотій Володимирський, голова облорганізації КУНу Богдан Борович та інші. Учасники віча співали бандерівських пісень.

 

 

Івано-Франківська облрада прийняла звернення щодо С. Бандери

 

Івано-Франківська облрада прийняла звернення щодо С. Бандери

//firtka.if.ua/

Share