Рівень злочинності на Яремчанщині - один із найнижчих в Україні

Покликанням та професійним обов’язком працівників міліції є захист життя, здоров'я, прав, свободи та власності громадян, інтересів суспільства та держави від протиправних посягань.

Отож, враховуючи специфіку роботи, правоохоронці дуже часто піддають небезпеці своє здоров’я та життя під час виконання службових обов’язків.

 

Тому ця професія вважається однією з найнебезпечніших, а працівник міліції в суспільстві асоціюється з мужністю та хоробрістю. Напередодні професійного свята ми поспілкувалися із начальником Яремчанського МВ УМВС України в Івано-Франківській області Михайлом Михайловичем ПАЛІЙЧУКОМ.

 

- Михайле Михайловичу, розкажіть, будь ласка, про структуру вашого відділу?

- Структура міських відділів міліції є ідентичною по всій території України. Різниця тільки в кількості відділень, секторів, яка залежить від чисельності населення та величини території міста чи регіону, яке обслуговує даний відділ. До складу Яремчанського міського відділу входять: карний розшук, кримінальна міліція в справах дітей, сектори боротьби із незаконним обігом наркотиків та економічною злочинністю, слідчий підрозділ, дільничні інспектори, патрульна служба, відділення ДАІ, працівники дозвільної системи та паспортний стіл, який з 1 січня 2012 року буде переведено у новостворену Державну міграційну службу України. На сьогодні чисельність особового складу відділу складає 58 атестованих працівників. Нещодавно у нас було 47 працівників міліції, але у зв’язку з рішенням міністра внутрішніх справ, працівники ДАІ були приєднані до штату нашого відділення. Отож був скорочений Надвірнянський взвод ДАІ і його працівники були переведені у міські відділи міліції, зокрема до нашої структури прикріпили 11 міліціонерів.

- Охарактеризуйте криміногенну ситуацію в 2011 році на території Яремчанщини та проведіть паралелі з попередніми роками?

- Станом на сьогоднішній день протягом 2011 року на території Яремчанщини скоєно 113 злочинів. Якщо порівнювати з 2010 роком, то тоді було зафіксовано 117 правопорушень. Тобто можемо констатувати, що кримінальна ситуація стабільна.

- Який відсоток розкриття злочинів у міському відділі?

- Щодо розкриття злочинів, то цей показник становить приблизно 80 відсотків. На даний час процент розкриття не є основним показником, згідно з яким можуть оцінювати ефективність роботи правоохоронців. Сьогодні «лакмусовим папірцем» професійності працівників міліції є миттєве реагування (мобільність) на звернення громадян, довіра серед населення та стовідсоткова реєстрація всіх злочинів.

- Незважаючи на велику кількість туристів, Яремчанщина й надалі є одним із найспокійніших регіонів в Україні. Та все ж таки читачів цікавить, які види правопорушень є найбільш характерними для нашого краю, та назвіть найбільш резонансні злочини?

- Дійсно, в порівнянні з іншими районами області у нас скоюється найменша кількість злочинів. У зимовий період, коли наш край відвідують багато туристів, зокрема на ТК «Буковель» здійснюється багато крадіжок гірськолижного спорядження і майна відпочиваючих. Тож ці правопорушення є найбільш характерними для нашого краю. Та це природно, бо де є велике скупчення людей, там й існує велика ймовірність скоєння такого типу злочинів. У перспективі, за допомогою та сприянням керівництва ТК «Буковель», нам буде надане приміщення для відкриття міліцейського відділення на території цього комплексу, де будуть нести службу двоє міліціонерів. Тож надіюсь, що спільними зусиллями нам вдасться зменшити кількість пограбувань серед лижників і зробити їх відпочинок спокійним та більш безпечнішим. Також повідомлю, що з 25 грудня на території цього гірськолижного комплексу буде проводити постійне патрулювання 5 бійців спецпідрозділу МВС «Беркут». Щодо найбільш резонансних злочинів, то мали місце чотири факти нанесення тяжких фізичних травм з небезпекою для життя людини. А так, загалом, дякувати Богу, вбивств, зґвалтувань чи крадіжок в особливо великих розмірах не зафіксовано.

- Без правоохоронців важко уявити життя держави. Ні для кого не є таємницею, що останнім часом дії певних міліціонерів в Україні викликають негатив і спротив у суспільстві. Що робиться для того, щоб таких випадків було якомога менше?

- Одним із найважливіших факторів у цьому питанні є підбір кадрів. З цією метою впроваджуються нові методи навчання курсантів. Обов’язковим є проходженням служби у лавах військ МВС України під час навчання у міліцейському закладі (після закінчення першого року навчання курсанти призиваються в армійські лави, а, демобілізувавшись і сповна відчувши справжню службу в міліції, зможуть за бажанням продовжити навчання). Тож на роботу прийдуть молоді, але уже підготовлені фахівці, що однозначно позитивно вплине на якість несення ними службових обов’язків в органах внутрішніх справ. Відносно тих, хто уже працює, то ми з ними проводимо систематично профілактичні та роз’яснювальні навчання та бесіди. Звичайно, вивчаємо поведінку кожного працівника як на роботі, так і в побуті, спілкуємося із їхніми сім’ями, друзями, знайомими. Таким чином, маючи багато інформації про підлеглих, можемо попередити та не допустити потенційні порушення серед своїх працівників.

- З якими основними проблемами стикаються працівники Яремчанського міськвідділу міліції (як при виконанні службових обов’язків, так і в побуті)?

- На прикладі нашої області можу відзначити, що надзвичайно помолодшав особовий склад міліціонерів. Пов’язано це з тим, що працівник, відслуживши 20 років у міліції, йде на пільгову пенсію, а, будучи ще молодою особою, розпочинає паралельно працювати десь в іншій структурі. Хоча за законом правоохоронець може й надалі служити у внутрішніх органах, але все ж таки фінансова сторона переважає, і тут не має нічого дивного. А щоб з молодого працівника зробити вправного міліціонера, необхідний час, тож у цьому ракурсі існує проблема. Стикаємося також із недофінансуванням, але це не тільки наша «головна біль», а проблема майже всіх державних структур та організацій України.

- Що побажаєте своїм колегам напередодні професійного свята?

- Звичайно, зичу міцного здоров’я, щастя, успіху, благополуччя та кар’єрного росту. Також побажаю колегам, щоб щодня на роботу ішли із задоволенням, а додому поверталися живими та здоровими.

Спілкувався Олег ДЗЕМ’ЮК

Регіональний часопис «Яремчанський вісник»

 

Share