Депутати Пушик і Волковецький посварилися через духовність

Сьогодні на сесії обласної ради депутати проголосували за прийняття регіональної цільової програми «Духовне життя». На її виконання з обласного бюджету протягом 2012-2015 років мають виділить 5 млн 37 тис. грн.

Її завдання — вивчати найбільш гострі духовні потреби місцевих громад і відповідно залучати гроші на їх задоволення. Ще одним із її завдань є «вживати заходів щодо запобігання розповсюдження інформації, яка має негативний вплив на свідомість населення».

З уже прописаних заходів, які передбачені цією програмою, є ремонт і реставрація пам’яток сакральної архітектури, соціальна реклама, сприяння проведенню екуменічних молебнів та прощ, сприяння розвитку релігійному туризму, проведення фестивалів духовної пісні та організації молодіжних клубів здорового способу життя, а також організація у школах конкурсу творів на морально-етичну тему та проведення учнівської олімпіади «Як ти знаєш Біблію».

На сесію були запрошені архієпископ Івано-Франківський та Галицький Іоасаф (УПЦ КП) та духовенство греко-католицької церкви. Священики виступали за те, щоб у втілення цієї програми у життя чиновники залучали представників церков, або хоча б консультувалися з ними.

Усе було доволі мирно. Допоки до мікрофону не підійшов депутат від  Степан Пушик. Він переконував, що треба вертатися до джерел — відроджувати вертепи, меланки і коляди, та й взагалі — дивитися глибше, адже народжуваність падає, тож скоро і нести ту духовність не буде кому. З цим також треба щось робити. А у кінці Пушик закинув, що то все «Волковецький догаздувався».

Степан Волковецький, депутат від фракції «Батьківщина», того закиду не стерпів. Він привселюдно заявив, що слова Пушика не мають під собою ніяких підстав, і такі нападки у його бік почалися більше десяти років назад, коли «Пушик привселюдно говорив, що відродження греко-католицької церкви є поверненням у середньовічне мракобісся, і цього не можна допустити». І тут понеслося. Пушик підійшов до іншого мікрофону і між двома депутатами зав’язалася палка суперечка. Голові обласної ради Олександру Сичу припинити її вдалося не одразу.

Виглядало це все, особливо під час прийняття програми про духовність, м’яко кажучи, негарно.Та все ж програму прийняли.

Share