Сич відзвітувався про роботу ради за рік

У порядку денному нинішнього засідання сесії обласної ради першим пунктом стояв звіт голови облради Олександра Сича про проведену за рік роботу. Ще перед початком сесії депутатам роздали товстенькі папки на 80 сторінок з роздрукованим звітом. Дехто з депутатів навіть висловлював побоювання, що голова читатиме весь звіт. На щастя, Сич вирішив обмежитися ключовими тезами і вклався у 20 хвилин.

Зокрема, у звіті голова обласної ради заявив: «Незважаючи на політичне різноманіття депутатського корпусу, нам вдалося об’єднати політичні сили таким чином, аби рада працювала як єдиний цілісний організм. Вважаю вагомим політичним досягненням те, що ми змогли переламати негативну тенденцію, яка описується відомим українським прислів’ям — де два українці, там три гетьмани». А точніше, консолідувати зусилля націоналістичних та націонал-демократичних партій — ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», «Наша Україна», «Фронт змін», НРУ, «За Україну». Вони об’єднали свої зусилля і взяли на себе відповідальність за функціонування обласної ради. В процесі діяльності до цієї неформальної більшості приєдналася фракція партії «Удар».

Ключовим пріоритетом у роботі ради Сич назвав розвиток місцевого самоврядування, «яке протягом 20-х років незалежності свідомо намагалися звести до рівня п’ятого колеса». Так, обласна рада прийняла програму розвитку місцевого самоврядування в області на 2011-2015 роки і провела перший обласний конкурс проектів органів місцевого самоврядування. За його підсумками, 44 територіальні громади отримали співфінансування з обласного бюджету на вирішення своїх локальних проблем. Обласна рада вже оголосила другий конкурс. Максимальне співфінансування переможця збільшать з 50 до 75 тисяч гривень.

Також було створено громадську раду місцевого самоврядування при голові облради. Вона складається з членів громадських організацій області. Раду збирають перед кожною сесією, до неї суттєво прислухаються. Окрім громадської ради, створені і консультативна рада з питань розвитку місцевого самоврядування. Туди входять голови районних рад та рад міст обласного значення, за винятком калуського міського голови.

За цей рік обласна рада прийняла 289 рішень. «До слова кажучи, ця статистика є основною відповіддю усім недоброзичливим опонентам, які закидають раді заполітизовність та прагнення надлишкового піару, — заявив Сич. — Бо з цих всіх рішень лише 17 носили політичний характер».

Розвиток місцевого самоврядування і у 2012 залишатиметься основним пріоритетом ради, — заявив Олександр Сич. Наступного року планують провести конкурси на краще етнічне село, на краще спортивне, та на краще екологічне чисте село.

Share