«Як опозиції сформувати більшість-2012»

Новий виборчий закон, за системою 50 на 50, дає гарантії формування щонайменше сталої блокуючої «меншості» опозиції, у 150 мандатів і більше, що категорично унеможливлює внесення владою будь-яких абсурдних змін у Конституцію, наприклад, обрання наступного президента у стінах Верховної Ради, а не на загальних, прямих, всенародних виборах 2015 року.

Адже, у випадку подолання 5-ти відсоткового бар’єру лише трьома партіями, опозиція набирає 135 мандатів за пропорційними списками (лише за результатами соціологічного опитування станом на 1 листопада 2011 року):

«Батьківщина» - 20 % від 225 дає 86 мандатів з «дивідендами»,

«Фронт змін» - 10 % дає 41 мандат, що в сумі 135 «списочників».

Проти 22 % «Партії регіонів» з 99 «списочниками».

До виборів ще далеко. І при умові злиття в КПУ інших їх знакових союзників, або підтримки голосами електорату ПР на Сході комуністів, зайвою сотнею тисяч виборців, КПУ гарантовано долає 5 % бар’єр.

Аналогічно зі «Свободою». При умові злиття в «Свободу» декількох знакових осіб з інших непрохідних націонал-демократичних партій, цілком можливе подолання 5 % барєру.

«УДАР» Кличків може обєднати в собі Вячеслава Кириленка, Анатолія Гриценка, Миколу Катеринчука, інших знакових «НУНС», що гарантовано дозволить посилити 5 відсотків.

Тоді. картина хоч і міняється в деталях, у голому підсумку дає абсолютно аналогічний результат, що і вище, а саме:

«Батьківщина» - 22 % має 75 депутатів «списочників».

«Фронт змін» - 10 % має 35 мандатів.

«УДАР» - 5 % має 16 мандатів.

«Свобода» - 5 % має 16 мандатів.

В сумі - 134 мандата.

Проти, «Партії регіонів» - 22 % має 75 «спис очників».

КПУ – 5 % має 16 мандатів.

В сумі – 91 мандат.

Якщо з пропорційною системою хоч щось зрозуміло, то з мажоритарною набагато складніше і туманніше.

Закон дозволяє одному й тому ж кандидату одночасно балотуватися і по списках і по одномандатному мажоритарному округу. Знакові і потужні кандидати є в кожній команді. Достатньо і олігархів, мільйонерів, письменників, артистів, мерів, екс-президентів, екс-міністрів, екс-прем’єрів, екс-губернаторів, громадських діячів… При бажанні кожний висунеться і зареєструється.

Тож як опозиції сформувати свою «більшість» у ВРУ, у 226 голосів?

Теоретично можливо! Практично песимістично!

Шанси опозиції на формування своєї «більшості» мають місце бути. Але, при одній умові! Виключно у випадку формування, висування, підтримки (не взаємопоборювання на одному одномандатному виборчому мажоритарному округу), всіма політичними та електоральними силами «Комітету опору диктатурі», свого одного(!) єдиного кандидата, взаємно консенсусно погодженого.

Для цього необхідно спільно перемогти у 90-100 округах, з 225.

Якщо вистачить на це розуми і зусиль, то 226 голосів опозиція матиме.

Виставити проти одного провладного, погодженого Януковичем особисто, кандидата від сьогоднішньої антинародної коаліції «більшості», такого ж погодженого всією опозицією демократа, дозволить переломити традиційну стратегію і тактику влади на підкуп, фальсифікацію, адмінресурс, шантаж та залякування, і здобути вагому електоральну підтримку виборців.

Союзником у цій боротьбі з режимом Януковича будуть: чорнобильці, афганці, студенти, пенсіонери, ветерани, діти війни, скорочені та обділені чиновники, освітяни, медики, працівники сфери культури, підприємці, таксисти, весь дрібний і середній бізнес, військові, ув’язнені, тощо… Набагато легше, на пальцях однієї руки, сказати хто буде з цією владою, а ніж перелічити їх ворогів. А це, прокурори, частина ментів, СБУшників, та жируюча свора високопосадовців, всіх ОДА та РДА, міністерств та відомств, половина з яких виключно вихідці з Донбасу, яких люто ненавидить все окуповане «донецькими» місцеве населення, та не менш ненавидить інша ображена, обділена і заздрісна половина корумпованого чиновництва.

Важко буде режиму відмити своє «обличчя», навіть в золотому унітазі, в екологічно чистому «Межигірї»! Неможливо буде отримати голос підтримки, на користь «кровосісь», від «вдячних» 60-ти річних жінок-пенсіонерів!

Шанс завжди є! За нього потрібно лише боротися!

Режим сам все зробить для свого політичного самознищення і смерті!

Народу-виборцям потрібно лише самим собі допомогти восени 2012 року!

І тоді Україна буде, в перспективі, демократичною, європейською, правовою країною – членом Європейського Союзу та НАТО!

Україна без Януковича!

Україна без Партії регіонів!

Україна без «урок» та «кровосісь»!

Депутат Івано-Франківської

обласної ради,

голова фракції «Батьківщина»

Юрій Романюк

Share