Депутати Івано-Франківської міськради написали листа Президенту і готуються їхати до Києва

15 листопада, відбулася позачергова сесія Івано-Франківської міської ради. Зібратися позачергово депутатів спонукала ситуація в Україні, зокрема активізація переговорів щодо можливого вступу нашої держави у Зону Митного союзу.

На позачерговій сесії депутати прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України. У зверненні акцентується увага на можливій загрозі втрати Україною суверенітету в разі вступу до Митного союзу, а також призупинення курсу євроінтеграції.

Також депутати визначалися з датою спільного засідання місцевих рад у столиці. Результат — поїздка таки відбудеться після узгодження дати з іншими міськими радами обласних центрів України.

Секретар міськради Руслан Марцінків зазначив: «Органи місцевого самоврядування вже вкотре, окрім прямих обов'язків, змушені втручатися в загальноукраїнські проблеми, відстоюючи позицію населення. Загроза, яку несуть перемовини про вступ України до Митного союзу, — очевидна. Тому реагувати потрібно вже зараз. Гадаю, що Президент прислухається до волевиявлення більшості українців, котрі прагнуть вступити в зону вільної торгівлі з країнами Європейського Союзу, а не СНД».

Нижче наводимо текст звернення.


Президентові України
В.Ф. Януковичу

Прем’єр-Міністру України
М.Я. Азарову

Голові Верховної Ради України
В.М. Литвину

Головам депутатських фракцій у Верховній Раді

Звернення

Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, занепокоєні активізацією переговорів про вступ України у так званий Митний союз. Лише наміри здійснення такого кроку вже завдали іміджевих збитків державі на міжнародній арені, а подальші дії — фактично перекреслять усі євроінтеграційні процеси в яких сьогодні бере участь Україна. Більше того — вважаємо, що така непродумана зовнішня політика, на догоду нашому північному сусіду, може призвести до послаблення суверенітету України та подальшої втрати державності.

Для нас цілком зрозуміло, що нав’язані Російською Федерацією умови не передбачають рівноправ’я у стосунках. Прийняття будь-яких рішень у Зоні Митного союзу буде залежати від позиції країн більшості. Приклад химерної організації Росії — Казахстану — Білорусії, де першій належить 57% повноважень, а іншим двом по 21,5 % яскраво засвідчує ставлення Російської Федерації до своїх партнерів, а отже є відкритою загрозою для української держави вцілому. Зрозуміло, що про національні інтереси України в такій спільноті не може бути й мови. Вже зараз очевидно — навіть на стадії перемовин інтереси нашої держави просто ігноруються.

Звертаємо Вашу увагу, що переконлива більшість населення нашого міста та країни загалом виявляє бажання вступити в зону вільної торгівлі не з країнами СНД, а з Європейським Співтовариством. Натомість об’єднана Європа чітко наголосила, що при входженні України до Митного Союзу з країнами СНД, євроінтеграція нашої держави значно ускладнюється.

Зона Митного Союзу несе ряд потенційних загроз для економіки України. Участь у ній передбачає ухвалення єдиного митного адміністрування, що не враховує економічно-національних особливостей кожної країни. Таким чином погіршується становище підприємців, котрі користуються імпортними товарами і комплектуючими, підвищується мито на ввезення закордонних автомобілів, тощо. Негативні наслідки таких взаємин вже відчула на собі економіки Казахстану і Білорусії.

У зв’язку з цим, висловлюючи волю жителів Івано-Франківська, вимагаємо припинити процес перемовин щодо входження України у зону Митного Союзу та не підтримувати даний проект рішення у парламенті.

Закликаємо Президента України зважено підійти до ситуації та врахувати волю переважної більшості українців. Досить потурати примхам Кремля та діяти на догоду путінсько-медвєдєвському плану створення нової Московської імперії.

Натомість висловлюємо свою готовність всіма способами підтримувати та сприяти пришвидшенню євроінтеграційного курсу України.

Прийнято на позачерговій сесії
Івано-Франківської міської ради

15 листопада 2011 року

Share