На Івано-Франківщині черговий земельний конфлікт

 

На Прикарпатті в одному із районів між громадою та владою виник земельний конфлікт. Про це йдеться у зверненні депутата обласної ради Юрія Романюка до голови Івано-Франківської ОДА Вишиванюка М.В., прокурора області Каліфіцького О.А. та начальника ОУ УМВС Варцаби В.М.

"Звертаюся до Вас з проханням призначити комплексну перевірку фактів грубого порушення Конституційних та законних прав громадян на володіння земельними ділянками (паями) в Городницькій сільській раді (с.Городниця та с.Передівання) Городенківського району.

Протягом тривалого періоду, понад 10 років, всіма владами Городенківського району та відповідними земельними службами, грубо ігноруються та нехтуються справедливі вимоги 679 (501 та 178) громадян, мешканців Городницької с/р, на право володіння земельними ділянками (паями).

Так, 3 листопада 2011 року, у четвер, головою РДА Морозом І.І. та паралельно головою городницької сільської ради Козаком Б.В. одночасно були скликані збори власників земельних часток (паїв) в сільському Будинку культури, о 14.00 год.

Всупереч Постанові КМУ № 122 від 04.02.2004р., голова РДА Мороз І.І. протиправно намагався одноосібно провести дані збори, хоча згідно вимог чинного законодавства, це є в першу чергу повноваження сільського голови. Однак, голова РДА Мороз І.І. зловживаючи своїм службовим становищем, перевищуючи свої повноваження, свідомо та заздалегідь спланував виключно  силове вирішення даного питання порядку денного зборів, шляхом фізичного недопущення на участь у зборах власників земельних часток (паїв) голови сільської ради – навіть як пайовика, який мав відповідним чином оформлене доручення пайовика. З цією метою, голова РДА організував прибуття на збори 12 (!) працівників Городенківського РВ УМВС, на чолі із заступником начальника районного відділу міліції Ігоря Липчука. На виконання усних вказівок голови РДА, міліція втрутилася у хід зборів, визначаючи за наказом Мороза І.І., повноважність конкретних учасників зборів на свій розсуд.

Мороз і міліція здійснювали силовий спротив доступу на збори саме повноважних сертифікатами громадян. Чинили спротив доступу на збори представникам засобів масової інформації. Капітаном міліції (Присяжнюком-?) вчинено побиття (свідоме нанесення кулаком в обличчя) чинному голові сільської ради, з метою фізичного його недопущення до зали зборів.

Право на участь у зборах мають усі включені у список загальними зборами громадяни. Голова РДА Мороз І.І., маніпулюючи невідомими громаді двох сіл та голові сільської ради т.зв. списками, самостійно визначав контингент учасників зборів. Саме у такій «конструктивній» та «діловій» атмосфері, найвища посадова особа району виконувала свої повноваження.

Грубо проігноровано земельні інтереси 501 громадянина с. Городниця та 178 громадян с. Передівання.

Не зважаючи на наявність вільних земельних ділянок у 620 та 140 га відповідно, влада району штучно створює перешкоди у цивілізованому розпаюванню вільних (безконфліктних) земельних ділянок між пайовиками, з яких понад 400 осіб мають сертифікати, а 200 осіб ще не мають.

Влада району, замість оперативного позитивного вирішення проблем  людей, створення відповідної повноважної комісії, з залученням провідних фахівців у вирішенні земельних конфліктів, із залученням представника районної прокуратури, РДА, районної ради, громадськості, ЗМІ, тощо, свідомо нагнітають і загострюють земельний конфлікт, примушуючи близько 700 людей апелювати до обласного керівництва всіх інстанцій та до столиці держави.

Враховуючи вищенаведене, прошу вас, в межах своєї компетенції, створити повноважну обласну комісію, з метою виїзду на місце, вивчити реальну об’єктивну ситуацію на місті, зустрітися на відкритих(!) загальних зборах власників земельних часток-паїв двох сіл, усіх 679 осіб, вислухати справедливі скарги громадян, про побиття та грубе поводження проти людей міліцією району, вивчити роль і місце у цьому конфлікті посадових осіб, повноважних державою виконувати покладені на них обов’язки, а саме: голови РДА Мороза І.І., начальника відділу земельних ресурсів, працівників РВ УМВС, прокурора району, та інших, з метою вжиття відповідних вичерпних заходів реагування, з усіма відповідними кадровими та адміністративними висновками".

Share