ВРУ схвалила конституційну реформу щодо виборів

Верховна Рада України 19 листопада попередньо схвалила законопроект про внесення змін до Конституції щодо виборів Верховної Ради України та виборів місцевих рад та голів.

Згідно із даним законопроектом, чергові вибори до Верховної Ради України мають відбутися в останню неділю жовтня 2012 року.

Як зазначив під час доповіді у Верховній Раді голова тимчасової спеціальної комісії з питань конституційної реформи Адам Мартинюк, конституційна реформа передбачає не лише продовження повноважень Верховної Ради, але й уніфікацію термінів повноважень усіх виборних представницьких інститутів – обласних, місцевих, селищних, сільських, районних рад, а також міських, сільських та селищних голів. Вибори до них відбуватимуться в останню неділю жовтня останнього року їхніх повноважень.

Водночас Мартинюк наголосив, що чергові вибори Президента України відповідно до конституційної реформи відбудуться в останню неділю березня 2015 року.

Нагадаємо, що сьогодні, 19 листопада Конституційний Суд України визнав відповідний законопроект про зміни до Конституції України конституційним.

Зазначимо, що голова Верховної Ради України Володимир Литвин не врахував пропозицію фракції НУНС провести перед голосуванням перереєстрацію депутатів у сесійній залі.

За попереднє схвалення законопроекту проголосувало 305 народних депутатів.

http://www.zaxid.net/newsua/

Share