Рішенням сесії на Прикарпатті заборонено червоні прапори (Фото)

15 квітня Івано-Франківська обласна рада провела чергову пяту сесію.  Сесією було затверджено порядок денний з 15 питань. У роботі сесії взяли участь голова Івано-Франківської ОДА М.Вишиванюк, також два народні депутати України Р.Ткач та І.Зварич.

На початку сесії голова облради О.Сич повідомив, що за час роботи обласної ради VI демократичного скликання було внесено депутатами 41 запит. По 38 запитах прийнято рішення, чотири виконано і знято з контролю.

 

Серед важливих питань прийнятих на сесії було рішення про заборону вивішування червоних прапорів неіснуючої держави Радянського союзу на державних установах та будинках будь-якої власності. Також, відповідно до рішення облради, заборонена публічна демонстрація червонного прапора. Разом із цим рішенням депутати обласної ради прийняли звернення до Верховної ради України і до Президента Януковича, де виступили проти законопроекту, який пропонує законодавчо запровадити масове використання на урочистих заходах та вивішування на офіційних держустановах червонного прапора неіснуючої російсько-більшовицької держави СРСР.Відповідно до звернення, народні обранці просять відмінити закон і визнати 9 травня Днем пам’яті за мільйонами безневинно загиблих українців у Другій світовій війні. У зверненні йдеться, що 9 травня не є Днем перемоги для українського народу. Днем перемоги для України є саме 24 серпня.

«За» таке рішення та відповідне звернення проголосувало 80 депутатів Івано-Франківської  обласної ради. Голова ОДА Михайло Вишиванюк відмовився від голосування, аргументувавши тим, що він проти комуністичної партії, але за святкування Дня перемоги. Представники «Партії регіонів» також відмовилися брати участь у голосуванні.

 

Верховній Раді України

Президентові України
В. Януковичу

Ієрархам традиційних
Українських церков

Громадськості Прикарпаття

Засобам масової інформації області

Звернення

Як стало відомо із засобів масової інформації, група народних депутатів України (Царьков Є.І. – Комуністична партія України, Цибенко П.С. – Комуністична партія України, Кузьмук О.І. – “Партія регіонів”, Гриневецький С.Р. – “Блок Литвина”) подала до Верховної Ради України проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років”. Серед іншого вони пропонують законодавчо запровадити масове використання на урочистих заходах та вивішування на офіційних державних установах червоного прапора неіснуючої російсько-більшовицької держави СССР.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, розцінюємо таку законодавчу ініціативу як грубе порушення статті 20 Конституції України, вияв цинічного глуму над пам’яттю мільйонів українців, винищених під червоними прапорами совєтським режимом, і як прояв лакейського прислужництва перед Кремлем, що оголосив себе спадкоємцем більшовицького СССР.

У розв’язанні ж самої совєтсько-німецької війни однаково завинили обидва тоталітарні режими – і більшовицький, і нацистський, які до 1939 року були військово-політичними партнерами. Війна забрала мільйони людських життів. Точних даних про загиблих немає й до сьогодні. Але й ті приблизні цифри, які називають різні історики, просто жахають – від 15 і до 28 мільйонів тільки з боку військових, не беручи до уваги неймовірно великі жертви серед мирних жителів.

Друга світова війна – це трагедія українського народу. Маючи сьогодні власну Українську державу, українці повинні добре пам’ятати цей урок та належно вшанувати усіх її ветеранів – незалежно від того, в якій із армій вони змушені були воювати.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, низько схиляємо голови перед десятками мільйонів українських жертв, військових і цивільних, незалежно від того, в якій армії вони загинули чи жертвою якого окупанта стали – нацистського чи більшовицького. Особливу шану віддаємо воякам Української Повстанської Армії, що єдині в тій війні воювали за інтереси Української нації і за створення Української держави.

Не вважаємо, що встановлений совєтським режимом день 9 травня є днем перемоги українського народу. Прийшовши на зміну нацистській окупації, він приніс йому безмірні страждання – голод, політичні репресії, знищення мільйонів українських родин, вивезення на Сибір, виселення з прадавніх отчих земель, втрату українських етнічних територій, денаціоналізацію, руйнування українських церков, культури, традицій, знущання над мовою тощо.

Перемогою для нас, українців, є День Незалежності – 24 серпня. Бо саме в цей день у 1991 році постала сучасна Українська Держава й звершилася віковічна національна мрія. І саме в цей день реальністю стала ідея, за яку у Другій світовій війні українці поклали на вівтар мільйони життів.

Звертаємось до Верховної Ради України та Президента України з пропозицією припинити дію Закону України “Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років” і визнати 9 травня Днем пам’яті за мільйонами безневинно загиблих українців у Другій світовій війні.

Пропонуємо Ієрархам Українських традиційних церков у дні 8-9 травня відслужити скорботний молебень за упокій душ тих мільйонів українців, які стали жертвами Другої світової війни й тоталітарних режимів нацистської Німеччини та більшовицького СССР.
Закликаємо всіх українців проігнорувати ті блюзнірські “паради” та інші так звані урочистості, що ініціюються комуністичними та іншими україноненависницькими політичними силами, в ці скорботні дні. Нехай пам’ять наших родичів, винищених і оглумлених більшовицьким режимом, пам’ять мільйонів закатованих українців, пам’ять героїчних борців ОУН та УПА й наша національна честь будуть дороговказом для нашої совісті і наших дій.

Прийнято на п’ятій сесії Івано-Франківської обласної ради
15 квітня 2011 року

Депутатами обласної ради ухвалено також звернення до мешканців області:

 

Шановні краяни!

У ці весняні дні мільйони людей усього світу зустрічають найвеличніше з християнських свят – Світле Христове Воскресіння.Воскресіння Христа – це торжество справедливості і перемоги добра над злом. Воскресіння Ісуса – це утвердження віри і надії у серці кожного християнина, це великий дарунок Господньої любові. Ми віримо, що єдність, заснована на віковічних християнських моральних цінностях, і надалі буде згуртовувати нас у спільній справі – будівництві кращої долі на шляхах миру та порозуміння.У Великодні дні віддаємо шану тим, хто відійшов у вічність. Згадуємо їх молитвою та добрим словом.У період підготовки до свята Воскресіння Христового християни очищають душі сповіддю та наводять лад у домівках.В час, коли здійснюється споконвічне таїнство оновлення всього живого, закликаємо громадськість відновити славний дух народних традицій! Станьмо разом на захист нашого довкілля!Звертаємося до шанованих у народі людей – духовних наставників, до тих, кого народ і держава наділили владою, до громадських організацій, політичних партій, керівників підприємств і установ, до педагогів, учнівської та студентської молоді, до всіх, хто бачить у гармонії Природи велич її Творця, хто не байдужий, кого хвилює доля нашої держави, наших дітей та онуків, з проханням впорядкувати території міст та сіл. Просимо особливу увагу звернути на наведення належного порядку поблизу пам’ятників, символічних могил, цвинтарів, водойм, ліквідувати стихійні сміттєзвалища, облаштувати дитячі ігрові майданчики, посадити нові дерева та кущі.Величне свято Воскресіння Христового спонукає кожного із нас ще раз замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої серця любов’ю і добротою, зміцнює кожного з нас духовно. Просимо у своїх молитвах Божого заступництва для відродження Української Нації і ствердження Української Держави.Сердечно вітаючи Вас, шановні краяни, з Великодніми святами, щиро зичимо щастя кожній родині, міцного здоров'я, добробуту, творчої наснаги в усіх добрих починаннях в ім’я розквіту нашої суверенної України!

Христос Воскрес! Воскресне Україна!

Прийнято на п'ятій сесії Івано-Франківської обласної ради
шостого демократичного скликання 15 квітня 2011 року

Розглянувши усі питання порядку денного сесія завершила свою роботу.

west-info.if.ua

Share