Хресна хода у Коломиї. Випробування погодою (Фото)

10 квітня у центральній частині писанкового міста духовенство та миряни Коломийсько-Чернівецької єпархії провели щорічну Хресну дорогу, яку очолив владика Миколай (Сімкайло). Особливістю цьогорічного розважання над страстями Ісуса Христа стали і погодні умови: сонце, вітер, дощ і сніг.

 

«Маємо прекрасну нагоду заглибитися у глибини свого серця і душі, своїх вчинків і відношень до ближніх, як живемо і діємо. Чи ми сьогодні виконуємо величні постулати посту, чи ми бачимо страждаючих співбратів і сестер? Перегляньмо духовні здобутки і застановімося над цією Хресною дорогою, якою ми ще зараз можемо спільно пройти. Сьогодні вже немає всіх, хто минулого року брав участь у цій молитві. Господь покликав їх до вічності. Цінуймо Божу любов і примножуймо її у суспільстві. Молімося за стражденних від стихії та атому в Японії. Цінуймо мир, що дарований Богом у нашій державі», – сказав Архієрей Миколай у вступному слові. Також єпарх закликав вірних до молитви за мир у світі та єдність Церкви.

Випробування погодою пройшли насамперед ті, хто мав бажання взяти участь у спільній молитві та роздумати над терпінням Спасителя. Із кожною стацією кількість людей збільшувалася. Понад сотні священиків з двадцяти деканатів єпархії, в тому числі Буковинський вікаріат зі священиками і вірними, прибули до Коломиї, щоб разом роздумати над Хресною жертвою для спасіння людського роду.

Розважання молитовної ходи і проповіді зігрівали віруючих. Представники різних вікових і професійних груп та всі присутні у порядку виголошеної черги переносили важкий хрест, який представляв знаряддя ганебної смерті, а через жертву Ісуса – знаряддя перемоги над людськими гріхами і смертю.

Протосинкел єпархії о. мітрат Василь Мельничук подякував усім за участь і висловив переконання:«Засіяне зерно Божої науки у наших душах має обов’язкового принести плід доброго християнського життя. Навіть ця спільна єпархіальна молитва, яка зібрала нас у Коломиї, є свідченням готовності виконувати Божі заповіді та свідчити любов до ближнього».

За можливість безперешкодно простувати центральними вулицями Коломиї о. Василь подякував правоохоронним органам, які вже традиційно прилучаються до подібних заходів Церкви. Також слова подяки прозвучали на адресу міської та районної влади, котра підтримує ініціативи духовенства.

Молитовне дійство завершилося у соборі Св. Архистратига Михаїла піснеспівом Великого посту: «Притерпівий, за нас страсти, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас».

Автор: о. Василь Перцович, прес-секретар єпархії

 

Share