Олександр Шевченко : «Ми будемо робити все задля безпеки туристів на «Буковелі», бо знаємо дуже багато випадків, коли кожна хвилина вирішує все»

Минулого тижні 1 квітня на гірськолижному курорті «Буковель» стартував проект, який передбачає створення Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в Івано-Франківській області  на базі обласної клінічної лікарні із залученням гелікоптерів для рятувальних робіт та екстреної госпіталізації важкохворих і травмованих осіб.

У рамках цього заходу проходив другий етап показово-практичних навчань з надання екстреної допомоги постраждалим з використанням гелікоптера загону громадської організації «Українські янголи», також було відпрацьовано ситуацію з порятунку людини, постраждалої під час ДТП, надання першої допомоги і подальшого транспортування гелікоптером до обласної клінічної лікарні. З метою презентації цього проекту на Івано-Франківщину прибули глава департаменту авіації МНС України Євген Червоненко та голова представництва Євросоюзу в Україні  Жозеф Мануел Пінту Тейшера. Також у заходах взяли участь начальник Управління МНС в області Володимир Чернецький, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації  Михайло Вишиванюк, голова Яремчанської міської ради Василь Онутчак, перший заступник Яремчанського міського голови Юрій Бодоряк, представники міської влади, а також керівники обласних управлінь та відомств, голови райдержадміністрацій, представники засобів масової інформації.
Саме для Яремчанщини такі навчання є дуже актуальними. За статистикою на пік туристичного зимового сезону тільки в один день на схилах Карпат катається до 35 тисяч любителів зимового відпочинку. Іноді тільки транспортування повітряним шляхом та вчасна допомога медиків територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф може врятувати  потерпілому життя. Така допомога потрібна постійно, адже наш гірський регіон часто потерпає від повеней і єдиним порятунком людського життя стає гелікоптер.

Присутнім запамятались слова Євгена Червоненка: «Українські янголи» надаватимуть допомогу співвітчизникам безкоштовно. Витрати будуть у 4-5 разів меншими, ніж при використанні державних Мі-8 завдяки більш економній витраті палива».
Використання у медицині приватних гелікоптерів «Українських янголів» Євген Червоненко назвав «прекрасною можливістю для заможних людей продемонструвати свою соціальну відповідальність». «Україна опинилася на першому місці серед країн Європи за кількістю загиблих у надзвичайних ситуаціях,» - заявив пан Червоненко. Не в останню чергу причина цього в тому, що в Україні зруйнована система санітарної авіації і людям не встигають надати допомогу в першу годину після аварії.
«Ми хочемо бачити до Євро - 2012, навіть при обмежених бюджетах, в усіх містах один спеціально обладнаний вертоліт і один вертоліт «Українських янголів» з кваліфікованим екіпажем, який має допуск. Для цього боремося за наявність вертолітних площадок», - наголосив Євген Червоненко.
Своєю чергою директор ТОВ «Скорзонера» депутат обласної ради Олександр Шевченко запевнив, що до кінця року ТК «Буковель» придбає власний гелікоптер:
«Ми будемо робити все задля безпеки туристів на «Буковелі», бо знаємо дуже багато випадків, коли кожна хвилина вирішує все».

«Це дуже позитивне рішення. Оскільки у вас наступного року проводитимуть Єврочемпіонат, Україні потрібно бути до цього готовими. Сподіваюся, що після цього більше людей будуть відвідувати Івано-Франківську область» , - сказав Жозе Мануель Пінту Тейшейр.

Джерело: Регіональний часопис "Яремчанський вісник"Share