Червоненко: Заможні повинні продемонструвати свою соціальну відповідальність

1 квітня на території ГК «Буковель» проходив другий етап показово-практичних навчань з надання екстреної допомоги постраждалим з використанням приватного гелікоптера добровільного загону громадської організації «Українські янголи».

Тут було відпрацьовано ситуацію з рятуванням людини, постраждалої під час ДТП, з розрізанням автомобіля автогеном, витягуванням постраждалого, наданням першої допомоги і транспортуванням гелікоптером до обласної клінічної лікарні.

До слова, час повітряного руху гелікоптера до Івано-Франківська - 15 хвилин. «Ви спитаєте, чому для пілотного проекту МНС України обрана саме Івано-Франківська область? - звернувся до представників ЗМІ на прес-конференції голова Департаменту цивільної авіації МНС України Євген Червоненко. - Михайло Вишиванюк - перший і єдиний губернатор, який відгукнувся на ініціативу МНС щодо пілотного проекту з надання екстреної аеромедичної допомоги постраждалим з використанням повітряних суден, сказавши: ми вже готові. Зрештою, Івано-Франківська область підходить для опрацювання надзвичайних ситуацій у Львівській та Чернівецькій областях. Ми хочемо у режимі реального часу опрацювати тему взаємодії різних гілок влади, органів управління, чого не було раніше. Коли на вазі людське життя, немає часу для тривалих роздумів».

Використання у медицині приватних гелікоптерів «Українських янголів» Євген Червоненко назвав «прекрасною можливістю для заможних людей продемонструвати свою соціальну відповідальність». Адже, за його словами, «Україна опинилася на першому місці серед країн Європи за кількістю загиблих у надзвичайних ситуаціях».

Не в останню чергу причина цього в тому, що в Україні зруйнована система санітарної авіації і людям не встигають надати допомогу в першу годину після аварії. Євген Червоненко запевнив: «Українські янголи» надаватимуть допомогу співвітчизникам безкоштовно.

Витрати будуть у 4-5 разів меншими, ніж при використанні державних Мі-8 через більш економні витрати палива».

«Ми хочемо бачити до Євро - 2012, навіть при обмежених бюджетах, в усіх містах один спеціально обладнаний вертоліт і один вертоліт «Українських янголів» з кваліфікованим екіпажем, який має допуск. Для цього боремося за наявність вертолітних площадок», - наголосив Євген Червоненко.

 

Share