Михайло Вишиванюк: Інтронізація Глави УГКЦ у Патріаршому соборі в Києві сприятиме справі об'єднання України

Минулої неділі на запрошення секретаріату Синоду єпископів УГКЦ та Владики Володимира Війтишина Івано-Франківської Єпархії УГКЦ голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк та голова обласної ради Олександр Сич взяли участь у спільній молитві – Літургії та церемонії інтронізації (введенні на престол) новообраного Патріарха, Глави Української греко-католицької церкви Святослава Шевчука.

Обряд інтронізації проходив у новозбудованому Патріаршому cоборі Воскресіння Христового у Києві, що по вул. Микольсько-Слобідська,5. На церемонію прибули священики з усіх єпархій греко-католицької церкви, ієрархи, митрополити, єпископи, а також представники органів центральної та регіональної влади. З-за кордону приїхали більше півсотні священнослужителів.


Розпочалася церемонія хресною ходою, завершилася - першою патріаршою промовою.


Як зазначив Михайло Вишиванюк, «Ця велична знакова подія у житті багатостраждальної Української греко-католицької церкви, яка відбулася у новозбудованому Патріаршому соборі УГКЦ на лівобережжі української столиці, у місті Києві, матиме позитивне продовження великої справи об'єднання України задля творення добрих справ».


«Перед УГКЦ стоїть завдання відкрити український народ як дар Божий, згуртувати його, щоб душа цього народу була відкритою брату і сусіду», - наголосив Михайло Вишиванюк на словах Блаженнішого Святослава Шевчука з його першої промови на посту Глави УГКЦ, виголошеній на церемонії інтронізації. Звертаючись до молодого покоління священників, молодий Патріарх УГКЦ закликав їх «пройнятися Церквою – страдницею, яка своїми пережитими стражданнями сьогодні дивує світ, та усім разом оновити обличчя не лише Церкви, а й народу і української держави».


Серед учасників представницької церемонії інтронізації нового Глави УГКЦ був також камерний хор Івано-Франківської обласної філармонії «Harmohia Nobile».


Довідково.

23 березня Синод Єпископів УГКЦ канонічно обрав Верховним Архиєпископом Києво-Галицьким наймолодшого з-поміж єпископів УГКЦ 40-річного Владику Святослава Шевчука, який дотепер виконував служіння Апостольського Адміністратора вакантного осідку української греко-католицької Єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина). У роботі Виборчого Синоду, що тривав з 21 березня, взяло участь 40 єпископів з України та з-за кордону (Західної Європи, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії).

Новий Глава УГКЦ Владика Святослав Шевчук народився 5 травня 1970 р. у м. Стрий Львівської обл. Батько його родом з Брошнева. У 1983-1989 роках навчався у підпільній греко-католицькій духовній семінарії; у 1991 - 1993 рр. вивчав філософію у Селезіянському університеті в Буенос-Айресі (Аргентина), а у 1993-1994 – богослов’я у Львівській духовній семінарії. 26 червня 1994 року отримав ієрейські свячення з рук Блаженнішого Мирослава Любачівського, Глави УГКЦ. Продовжував своє навчання у Римі (Італія); здобув докторат з морального богослов’я у Папському університеті «Angelicum». Перебуваючи у Вічному місті, у 1994 -1999 рр. співпрацював з Українською редакцією Ватиканського радіо. Надавав душпастирську опіку українцям греко-католикам в Афінах, а після повернення в Україну займався викладацькою та виховничою діяльністю. 9 червня 2007 р. о. Святослав Шевчук , на той час Віце-ректора Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ, призначений ректором цього навчального закладу. 14 січня 2008 р. Святіший Отець Венедикт XVI призначив о. Святослава Шевчука єпископом-помічником української греко-католицької Єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина), надавши йому титулярний престол Castrensis Galbae. 7 квітня 2009 р. в Архикатедральному соборі Св. Юра відбулась єпископська хіротонія Святослава Шевчука. 10 квітня 2010 р. Папа Венедикт XVI призначив владику Святослава Шевчука Апостольським адміністратором (вакантного осідку).

УГКЦ є найбільшою Східною Католицькою Церквою у світі. Вона налічує понад 5,5 млн. вірних. В Україні до складу УГКЦ входять такі єпархії та екзархії: Київська та Львівська архиєпархії; Івано-Франківська, Коломийсько-Чернівецька, Самбірсько-Дрогобицька, Тернопільсько-Зборівська, Бучацька, Стрийська та Сокальсько-Жовківська єпархії; Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати.

За даними Державного комітету у справах статистики, станом на 1 січня 2010 року УГКЦ має 3597 зареєстрованих громад, 2347 священиків. Крім того, в лоні УГКЦ разом діють 105 монастирів, монаших чинів і згромаджень, в яких проживають 1248 монахів та монахинь. Працює 15 навчальних закладів, серед яких Український католицький університет. В Україні є три греко-католицькі видавництва: «Свічадо», «Місіонер» та «Нова зоря».

Share