«Свобода» зробить роботу івано-франківської влади прозорою

Підсумки VIII сесії підбили сьогодні секретар Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків та голова фракції ВО «Свобода» Роман Онуфріїв. Головним її результатом «свободівці» вважають звільнення керівника «Водоекотехпрома», вирішення долі стадіону «Рух» і чергові кроки для забезпечення прозорості діяльності міської влади, як повідомляє ТРК «Вежа», посилаючись на прес-службу Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода» . Лідери «Свободи» відзначили кілька рішень, які покликані забезпечити публічність і відкритість влади перед суспільством.

 

Зокрема, на VIII сесії було прийнято положення «Про порядок укладення контрактів з керівниками комунальних підприємств», рішення «Про ефективне управління корпоративними правами територіальної громади міста» та положення «Про веб-сайет Івано-Франківської міської ради». За словами голови міської "Свободи" Романа Онуфрієва, завдяки рішенню про новий порядок призначення керівників комунальних підприємств, суспільство зможе ефективніше контролювати їх діяльність. Рішення передбачає встановлення нових критеріїв, за якими можна буде чітко простежити, чи відповідає призначений керівник займаної посади. Головними в оцінці будуть фінансові показники підприємства. Іншим істотним нововведенням є твердження контракту та додатка до нього двома профільними комісіями міської ради "комунальної" і "бюджетної", а також юридичним і фінансовим управліннями.
Тепер кожен керівник перед призначенням повинна вказати планові показники фінансового стану очолюваного ним комунального підприємства на рік. На основі виконання цього плану і буде робитися висновок про доцільність його подальшого перебування на посаді, як зазначив Роман Онуфрієв. Прийняття положення передбачає переукладання контрактів з усіма нинішніми керівниками комунальних підприємств. Інше рішення "Про ефективне управління корпоративними правами" стосується не комунальних підприємств, а господарських товариств (ВАТ, ТОВ) у яких міська рада є власником або співвласником. Воно описує механізм здійснення радою наданих йому законодавством прав щодо володіння і розпорядження частиною в статутному фонді підприємств. Для реалізації цих функцій вищий представницький орган міста буде обирати на сесії особа, яка і буде здійснювати управління корпоративними правами на конкретному підприємстві. Серед головних завдань представника міської ради - участь у засіданнях учасників або акціонерів і відстеження повноти належних відрахувань до бюджету у формі податків або дивідендів. Ще одним кроком забезпечення прозорості діяльності міської влади стала презентація офіційного веб-сайту міської ради. Інтернет-сторінка міститиме нормативну базу рішень Івано-Франківської міської ради та її виконавчих органів, проекти рішень та документи регуляторного характеру, стенограми засідань ради, результати голосування з питань порядку денного, розклад роботи постійних та тимчасових депутатських комісій, відеотрансляцію сесій, форми та зразки документів, інформацію про депутатів, їх об'єднань, звіти діяльності депутатів, відповіді на звернення і запити, інформацію про хід виконання міського бюджету.
http://franuk.com/
Share