В Івано-Франківську Тягнибок розклав намети, вимагаючи повторних виборів

9 листопада Івано-Франківська обласна організація ВО «Свобода» розпочала довгострокову акцію протесту «Ні виборчим фальсифікація та політичному злодійству!». Представники об’єднання розклали наметове містечко під стінами Івано-Франківської ОДА та обласної виборчої комісії. Участь у заході взяв голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Головною вимогою пікетувальльників є визнати недійсними вибори до Івано-Франківської обласної ради, порушити кримінальну справу проти голови обласної виборчої комісії Олега Пилип’юка та розглянути питання про доцільність перебування на своїх посадах прокурора області та начальника обласного управління УМВС, повідомляє прес-служба Івано-Франківської облорганізації ВО "Свободи".

"Свободівці" стверджують, що вибори до Івано-Франківської обласної ради відбулись з грубим порушенням законодавства, під тотальним тиском виконавчих органів влади, а результати голосування масово сфальсифіковані та ще й із залученням правоохоронних органів.

Ще напередодні виборів став відомим факт виявлення у друкарні "Кубекс" понад 200 тисяч фальшивих виборчих бюлетенів по виборах депутатів Івано-Франківської обласної ради. Це підтверджено відповідними актами, які підписані членами обласної виборчої комісії, народними депутатами України й депутатами та кандидатами в депутати обласної ради. Друкарня не тільки допустила зловживання, але й не справилася із виконанням угоди і всупереч чинному законодавству виборчі бюлетені в переддень виборів додруковувалися в інших друкарнях області й завозилися на виборчі дільниці навіть тоді, коли вже розпочався процес голосування. Крім того стали відомими й численні факти зловживання з боку голови обласної виборчої комісії під час підписання угоди з вказаною друкарнею, які відкривали широкі можливості для зловживання бюджетними коштами. Проте прокурор області відмовив у порушенні кримінальної справи за цими фактами. Представники ВО "Свобода" вважають це ознакою залучення обласної прокуратури до системної фальсифікації виборчого процесу.

"Фінальною ланкою спланованого процесу фальсифікації виборів на Прикарпатті є масове затягування остаточного підрахунку голосів на 3-5-днів. Саме в цей час коли система спостереження і контролю суб’єктів виборчого процесу вже не діяла, відбулась брутальна підміна виборчих бюлетенів, а отже і народного волевиявлення. У цьому плані показово, що результати екзит-полу компанії GFK Ukraine, які загалом по Україні були підтверджені офіційними результатами виборів, вказали, що в Івано-Франківській області результат опозиційної і лідируючої у виборчому процесі політичної партії ВО "Свобода" був штучно занижений більше як на 8%", – наголошується в повідомленні.

У зв’язку з цими та іншими фактами Івано-Франківська обласна організація ВО "Свобода" направили звернення до центральних органів влади з вимогами:

1. Визнати вибори в Івано-Франківській області недійсними та провести повторні вибори.

2. Внести зміни до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" в частині формування виборчих комісій та закласти принцип їх формування місцевими органами самоврядування і за поданням місцевих організацій партій.

3. За фактом зловживань при визначенні друкарні "Кубекс" виконавцем друку виборчих бюлетенів та при укладенні угоди з нею порушити кримінальну справу щодо голови Івано-Франківської обласної виборчої комісії Олега Пилип’юка.

4. Порушити кримінальну справу за фактом здійснення владного тиску на голову Галицької районної виборчої комісії.

5. Припинити фальсифікацію результатів виборів депутата обласної ради у Галицькому одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 7 і визнати перемогу кандидата від ВО "Свобода" Я. Ткачівського

6. Розглянути питання про доцільність перебування на займаній посаді прокурора Івано-Франківської області М. Гошовського.

7. Розглянути питання про доцільність перебування на посаді начальника Управління МВС в Івано-Франківській області В. Варцаби.

8. Розглянути питання про доцільність перебування на посаді голови Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

zaxid.net

Share