Наприкінці березня Бандера знову може стати Героєм України

29 березня Вищий адміністративний суд розгляне касаційну скаргу на рішення судів першої та апеляційної інстанції, якими був визнаний незаконним указ президента Віктора Ющенка про присвоєння лідерові ОУН Степану Бандері звання Героя України. Про це повідомив адвокат Володимир Оленцевич, за позовом якого суд першої інстанції визнав незаконним цей указ.

Як відзначив Оленцевич, до Вищого адмінсуду подано близько 10 касаційних скарг на зазначені рішення Донецького окружного адмінсуду і Донецького окружного апеляційного адмінсуду.

Зокрема, скарги подали екс-президент Віктор Ющенко, онук Бандери Степан, партія ВО "Свобода", ряд адвокатів і правозахисників.

Засідання суду призначене на 14:00.

Як відомо, 2 квітня минулого року Донецький окружний адмінсуд визнав протиправним і тим, що підлягає скасуванню, прийнятий у січні 2010 року указ про присвоєння Бандері звання Героя України. 23 червня того ж року Донецький окружний апеляційний адмінсуд залишив без змін це рішення.

12 січня цього року Адміністрація президента заявила, що суд позбавив Бандеру звання Героя України, пославшись на квітневе рішення. Указ про героїзацію лідера ОУН зник з сайту глави держави. Пізніше Вищий адмінсуд підтвердив, що указ про героїзацію відмінено.

Share