17 березня відбулась третя сесія Яремчанської міської ради(Фото)

Р.Струтинський: Яремче по підсумках соціально-економічного розвитку займає перше місце в області, і це дуже відрадно, і тут є спільна праця…
Сьогодні 17 березня 2011 року відбулась третя сесія Яремчанської міської ради . Головував на засіданні сесії Яремчанський міський голова Онутчак В.В.

У роботі сесії взяли участь заступник голови Івано-Франківської ОДА Роман Струтинський, а також депутати обланої ради Віктор Неміш та Василь Артим . З 36 депутатів обраних до Яремчанської міської ради у роботі сесії взяло участь 29. На розгляд сесії було внесено 29 питань порядку денного. На початку сесії було вручено депутатам посвідчення депутата Яремчанської міської ради та нагрудні знаки.

Депутатами ради було заслухано доповідь заступника міського голови Надії Бандурки «Про виконання міського бюджету за 2010 рік», «Про хід виконання програми соціально-економічного і культурного і культурного розвитку м. Яремча на 2010 рік», «Про внесення змін і доповнень до рішення міської ради від 10.02.2011 року до програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Яремче на 2011 рік». Розглянуто ряд земельних питань та прийняті відповідні рішення по них.


На сесії було надано слово заступнику голови Івано-Франківської ОДА Роману Струтинському, який проаналізував діяльність влади як на державному так і на обласному рівні, керуючись соціально економічними показниками. Його доповідь була сприйнята депутатами не однозначно, а із сторони депутата Івано-Франківської обласної ради Віктора Неміша, який брав участь у роботі сесії зазнала критики. Зокрема Роман Струтинський зазначив, що Івано-Франківська область зайняла пяте у соціально-економічному розвитку на рівні держави і додав, що Яремчанщина протягом останніх трьох років займає перше місце в області за такими самими показниками.

Також за пропозицією секретаря міської ради Тараса Клим’юка депутатами було прийняте звернення до керівників і працівників підприємств, організацій і установ регіону, відпочинкових закладів, жителів м.Яремче та підпорядкованих населених пунктів про підтримку і пропаганду української мови:

звернення

Ми живемо в державі, що зветься Україна, і стаємо свідками повзучої політичної війни проти цінностей, що складають підвалини української ідентичності.

Закриваються українські школи на сході, вириваються з підручників історії сторінки, залиті кров’ю наших предків, які поклали життя за суверенність держави, із шкільної програми вилучаються «незручні» для влади твори.

У радіопросторі давно не знайти української музики, телевізійні канали забиті російським “секондхендом”, великі книжкові мережі в Україні належать російським власникам, які дбають про інтереси російської книги. Нас намагаються переконати, що українська література, книги не конкурентні, а насправді ж вони елементарно недоступні більшості українців.Це час непростого випробування для кожного громадянина нашої держави.

Звераємось до всіх із закликом демонструвати свою громадянську позицію скрізь і завжди, де і коли виникає загроза для конституційних цінностей української держави. Особлива місія покладається на вас, жителі яремчанщини. Ви є носіями української мови і у своїй повсякденній роботі постійно контактуєте з відпочиваючими, гостями краю. Звертаємось до перевізників, екскурсоводів, власників і працівників відпочинкових закладів,громадського харчування, “зеленого туризму” - спілкуйтесь українською, дбайте про використання назв, вказівників тільки на українській мові, гордіться українськими виконавцями, знаними в цілому світі, і пропагуйте українську музику і українську пісню. Пасивна позиція громадян сьогодні вже завтра може обернутись гуманітарною катастрофою.

Присутність української мови при спілкуванні і відпочинку не може підпорядковуватись комерційній вигоді. Адже українська мова, як державна, захищена Конституцією України і згідно із Основним Законом “Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України”.

На завершення сесії було заслухано депутатські запити та прийняті до уваги і виконання.

В.Кисілевський

Share