В Яремчі відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування під головуванням В. Литвина

11 березня 2011 року в м.Яремче відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування під головуванням Голови Верховної Ради України Володимира Литвина.

Учасники Консультативної ради розглянули питання про законодавче забезпечення адміністративно-територіальної реформи в Україні, а також про стан і перспективи розвитку туризму в Івано-Франківській області.

“Ініціатором того, що це засідання відбулося саме на території Івано-Франківської області була Івано-Франківська обласна рада. Робили ми це для того, щоб голови обласних рад, які на 50 відсотків змінилися, та інші члени Консультативної ради приїхали в Івано-Франківську область і на власні очі побачили ті можливості, які має наша область та налагодили з нами співпрацю”, - повідомив на прес-конференції голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

Учасники засідання констатували, що рішення щодо нової моделі функціонування місцевого самоврядування треба приймати на державному рівні, а в основу організації влади на місцях необхідно покласти Європейську хартію місцевого самоврядування.

“Органи місцевого самоврядування зацікавлені в тому, щоб було їх логічне завершення – виконавчі комітети. Інакше, приймаючи рішення і не маючи впливу на їх виконання, органи місцевого самоврядування не є самодостатніми і повноцінними. Виконавча гілка влади пропонує своє бачення вирішення цього питання – щоб весь вплив і повноваження були сконцентровані у виконавчої влади. Підходи є протилежними і сказати, на користь якого підходу вирішиться ця проблема, зараз не видається можливим”, - сказав під час прес-конференції голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

Міністр юстиції Олександр Лавринович, який також взяв участь в обговоренні цього питання, зазначив, що поки немає чітко визначеної концепції реформи, яка б отримала схвалення від вищого керівництва держави.

Джерело Івано -Франківська обласна рада

 

Share