На Прикарпатті засудили активіста ВО "Тризуб"

Активіста ВО "Тризуб" Степана Бичека засуджено до двох років позбавлення волі за незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами. Як інформує ТСН відповідний вирок оголосив 10 березня Рогатинський районний суд Івано-Франківської області, повідомив один з учасників судового засідання.

 

Автомобіль Бичека 8 січня цього року зупинили на посту ДАІ при в'їзді в місто Рогатин і під водійським сидінням міліціонери виявили автомат АКСМ, а під час обшуку в нього вдома - пістолет системи наган та помпову рушницю.

 

Свою вину в інкримінованому злочині (ст.263 ч.1 КК України - носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) Бичек на суді визнав і в скоєному розкаявся.

Активіст "Тризубу" не приховував, що виявлені в нього вдома пістолет, рушниця та декілька радіостанцій справді належать йому.

У своїх поясненнях в суді Бичек не приховував, що виявлені в нього вдома пістолет, рушниця та декілька радіостанцій справді належать йому. Він пояснив, що наприкінці 80-х років у складі громадської організації «Варта Руху» працював на розкопках у тих місцях, де були бої УПА у Карпатах, і там знайшов поржавілий наган. Згодом пістолет почистив, доукомплектував саморобними деталями і зробив придатним для стрільби.

Помпову рушницю, за словами підсудного, він отримав на початку 2000-х років як начальник охорони однієї львівської фірми, яка виробляла соки на «зарплату». Виявлені в помешканні рації, за словами засудженого, мали різне походження: одна радіостанція пролежала під диваном років двадцять - ще на початку 90-х він із «Вартою Руху» їздив на акцію в Берестечко, де забезпечував охорону заходу. А іншу він отримав під час Майдану у 2004 році, коли ВО «Тризуб» також забезпечував правопорядок.

«А виявлений автомат придбав в Івано-Франківську «для впевненості», - сказав «тризубівець».

Адвокати засудженого готують апеляцію на рішення Рогатинського районного суду.

59-річний Бичек - учасник бойових дій в Афганістані, переніс інфаркт, хворіє на цукровий діабет і потребує медичної допомоги.

Як відомо, арешти членів ВО "Тризуб", які відбувалися у різних регіонах України після знищення на початку року пам'ятника Сталіну в Запоріжжі, речники цієї організації одразу назвали політичними. Під час судового процесу, який проходив у Рогатині, Бичек також відзначав політичний підтекст порушеної проти нього кримінальної справи.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович під час перебування в Івано-Франківській області змушений був змінити маршрут через затримання в області озброєних осіб в Рогатині.

Джерело ТСН

Share