Шевченкові дні в Яремчі (фото)

З нагоди вшанування пам’яті великого Кобзаря 9 березня пройшли урочистості біля пам’ятника Тарасу Шевченку в мікрорайоні Дора. В урочистому вічі взяли участь вчителі та учні школи ЗОШ I-III №2, міський голова Василь Онутчак, секретар міськради Тарас Клим’юк, заступники міського голови Юрій Бодоряк, Надія Бандурка, Ігор Гладиш, представники міськвиконкому, інших державних установ, громадських організацій.

 

 

 

 


За     Шанування памяті поета священик відслужив панахиду. Урочистості заходу додало виконання творів Шевченка чоловічим хором будинку культури м. Яремча та зворушлива промова міського голови Василя Онутчака. Міськийкий голова зазначив, що у кожного народу є імена, які він береже у своїй пам’яті і передає з покоління в покоління. Для українців - це Тарас Шевченко, який страждав за Україну, жив нею. Шевченко і Україна - єдине ціле, бо син рятував матір, навчаючи народ любові, повертав віру у вільне життя. Зараз священна книга «Кобзар» повинна стати настільною для кожного з нас. Сьогодні ми молилися за Тараса, за великого пророка. Також Василь Онутчак закликав пам’ятати Шевченкове «В єдності сила народу» і дослухатися до його слів.В         В кожному населеному пункті Яремчанської міської ради відбулись урочистості з нагоди Шевченківських днів. Продовженням святкувань Шевченкових днів став урочистий концерт у Яремчанському будинку культури, що відбувся 10 березня 2011 року. Сценарій дійства відобразив увесь життєвий шлях поета. Звучала поезія великого Кобзаря, око милували народні танці у виконанні аматорського ансамблю танцю «Калинонька» с.Радча, Тисменецького району (художній керівник Тарас Магдич), а також художні колективи з міст Калуша та Івано-Франківська.

 

П         Присутніі ще раз усвідомили велич та силу слова Тараса Шевченка.

Тяжко нам, шанувальникам творчості поета, не погодитись з Михайлом Грушевським: «Ні одне імя в нашій довголітній, повній багатого змісту традицій не панує так абсолютно, так нероздільно і повно над нашими симпатіями, не тішить такою безмежною любовю, свобідною від усяких застережень і обмежень, як се благосне імя великого співця, великого героя українського люду і його великих надій. Ні одне імя не в’яже нас в одну національну цілість, як воно».

Д        Джерело регіональний часопис «Яремчанський вісник»

Share