РОЗПОЧАВСЯ ВЕЛИКИЙ ПІСТ

Великий піст 2011 триватиме з 7 березня по 23 квітня. Він так або інакше змінює життя кожної сім'ї. Одні родини обмежують себе в їжі, дотримуючи звичайний або навіть строго-монастирський піст, у інших - строго дотримують духовні звичаї Великого посту, молитовний статут.

 

Інші не міняють свій спосіб життя, але вимушені зважати на те, що в гостях їх нагодують пісною вечерею.
Впусти Великий піст під дах свого будинку!

«Великий піст - це не утримання від їжі, а подвиг благочестя» - приблизно з такими словами  священики звертаються до своїх парафіян. 

У чому сенс Великого посту
Великий піст 2011 складається з двох частин: це Свята Чотиридесятниця та Страсна Седмиця.

Свята Чотиридесятниця - це перші сорок днів Великого посту. Священики кажуть, що перші сорок днів Великого посту людина рухається назустріч Богові.

А у Страсну Седмицю - останній тиждень Великого посту - Господь іде назустріч нам. Іде через Таємну Вечерю, Голгофу з її стражданнями і, нарешті, через своє Воскресіння.

Основні правила Великого посту 2011

Великий піст передбачає виключення з раціону м'ясної, молочної, рибної їжі та яєць. «Але Великий піст - це не скерування до лікарні», - попереджають священики і настійно радять перед початком Великого посту взяти благословення. А священик, перш ніж дати благословення, обов'язково запитає про стан здоров'я людини і, якщо вважатиме за потрібне, пом'якшить піст.

Крім обмеження в їжі, Великий піст передбачає відмову від легковажних розваг.
І найтонша заборона Великого посту:  відмовитись від лихослів'я, грубісті, брехні.  Піст - це шлях людини назустріч Богові і з лихослів'ям по цьому шляху краще не ходити.
Кожен тиждень Великого посту має своє значення та свої традиції
Пам'ятай про те, що основною метою Великого посту є духовне очищення людини.

Share