Івано-Франківськ та Арлінгтон (США) стали побратимами

Вчора, 4 березня, о 9.00 за місцевим часом в Арлінгтоні (США) була підписана угода про побратимство між Івано-Франківськом та Арлінгтоном. Від Івано-Франкіська угоду підписали міський голова Віктор Анушкевичус та член правління Асоціації Міст Побратимів Івано-Франківська Віктор Вінтоняк, від Арлінгтона - Крістофер Ціммерман, Голова ради директорів Арлінгтона та Карл Ван Невкірк, прзидент Асоціації Міст Побратимів Арлінгтона.

В Арлінгтоні зараз якраз проходить 55-та річниця Arlington Sister City Association (Асоціації Міст Побратимів Арлінгтона).

Делегація Івано-Франківська під час церемонії підписання угоди, яке відбулося в конференцзалі готелю Маріотт, представила фотовиставку про Івано-Фрагківськ та Прикарпаття.

Зі сторони Івано-Франківська співпрацю з Арлінгтоном започаткувала ще в 2008-му році місцева Благодійна Культурологічна Фундація "Цинамоновий Хрущ". В травні 2008-го року директор "Цинамоновго Хруща" Олег Головенський відвідав Арлінгтон, де мав зустріч з Головою ради директорів Арлінгтона (так там називається посада "мера") Волтером Тахедою та правлінням Arlington Sister City Association. В 2009 році саме члени "Цинамонового Хруща" Андрій Романчук та Володимир Швадчак, під час перебування в США делегації Фундації підписали Договір про наміри з Міською Радою Арлінгтона та Асоціацією Міст Побратимів Арлінгтона, кінцевим пунктом реалізації якого і стало вчорашнє підписання Угоди про побратимство.

Ініціатором співпраці та лоббістом Івано-Франківська в Арлінгтоні стала Президент Комітету Арлінгтон-Івано-Франківськ у складі Arlington Sister City Association, мешканка Арлінгтона, Христя Соневицька. Саме завдяки її наполегливості та послідовності була реалізована угода про побратимство між містами. Треба сказати, що Arlington Sister City Association дуже прискіпливо ставиться до підбору міст-побратимів і підписання угоди про побратимство можливе тільки у випадку, якщо міста на рівні громадськості доведуть спроможність плідної та активної співпраці. Наразі Арлінгтон має п'ять міст-побратимів: Аахен (Німеччина), колишня містична столиця Європи, Реймс (Франція), місто найвеличнішого готичного Реймського Собору та Жинни д'Арк, Сан-Мігель (Сальвадор) та Теотіукан (примісто Мехіко), в якому розміщені знамениті давньоіндіанські ступінчаті піраміди Сонця та Місяця.

Делегація Івано-Франківської Асоціації Міст Побратимів, яка зараз перебуває в США, проводить в ці дні багато зустрічей з представниками влади та громадських організацій Арлінгтона та Вашінгтона. Позавчора делегацію з Івано-Франківська приймали в Посольстві України в США та Міській Раді Арлінгтона. В програмі перебування делегації є відвідання муніципальних підприємств, Бібліотеки Конгресу США, навчальних закладів, запланована зустріч з конгресменом США від Вірджинії Джеймсом Мораном, екскурсії столицею США Вашінгтоном.

Міський голова Івано-Франківська вчора дав інтерв'ю "Голосу Америки", в якому окреслив перспективи співпраці між містами-побратимами.

Місто Арлінгтон є примістом столиці США Вашінгтона, хоча і знаходиться в сусідньому із столичним Округом Колумбія штаті Вірджинія. Попри це міське Вашінгтонське метро має свої станції в Арлінгтоні. Місто є співрозмірним до Івано-Франківська, має населення близько 200 тисяч мешканців. В Арлінгтоні розміщені, зокрема Пентагон (Міністерство Оборони США) та Арлінгтонське Національне Меморіальне Кладовище, на якому поховані, зокрема, Невідомий Солдат Другої Світової Війни та Президент Джон Кеннеді.

Делегація від Arlington Sister City Association перебуватиме в Івано-Франківську в травні під час святкування Дня Міста, а в червні-липні до Івано-Франківська прибуде група студентів в з Арлінгтона. А вже на осінь планується поїздка в Арлінгтон групи учнів та студентів з Івано-Франківська, які зможуть пожити в американських сім'ях та удосконалити свої знання в англійській мові.

http://firtka.if.ua/

Share