Керівництво Івано-Франківської облради звітувало про підсумки своєї роботи

3 березня, керівництво Івано-Франківської обласної ради звітувало про підсумки своєї роботи за 100 днів. Як зазначив голова обласної ради Олександр Сич, за такий період про якісь реальні вагомі здобутки говорити неможливо. Тож говорили про започатковані новації і обрані пріоритети.


«Перший і найголовніший із пріоритетів — це розвиток місцевого самоврядування, — наголосив голова облради. — Крізь призму цього пріоритету ми і розглядаємо нашу діяльність. Причому говоримо загалом про посилення ролі всіх органів місцевого самоврядування в області — обласної ради, районних, міських, сільських рад і відповідних посадових осіб».По-перше, для задля розвитку місцевого самоврядування обласна рада вже прийняла відповідну програму, яка передбачає конкурс із проектів для розвитку місцевого самоврядування — на неї виділено 1 млн. грн.

Друге — впорядковується робота депутатського корпусу. Сич зазначив, що рада жорстко контролює діяльність депутатів — їх присутність на сесіях, роботу у комісіях і так далі. Та депутатів не тільки контролюють, але й будуть вчити. Для прикладу, у наступний депутатський день їх вчитимуть організовувати прийом громадян. Такі навчання будуть робити для депутатів усіх рівнів.

Серед новацій цієї ради є й планомірні поїздки її керівництва по області. «Для того, аби реально вивчати проблематику. Аби бачити все на власні очі», — пояснив Сич. А також у раді запроваджено громадські слухання, які проходять у формі розширеного засідання депутатських комісій.

Олександр Сич також нагадав, що серед всього іншого обласна рада є виразником політичних та світоглядних симпатій і антипатій своїх виборців. «Тому якщо виникали якісь резонансні питання в державі, то обласна рада реагувала на них таким чином, як це бачать мешканці нашого краю, — розповів Сич. — Це звернення до президента щодо податкового кодексу, звернення щодо порушення культурно-національних прав українців у Росії, щодо політичних репресій, спільна сесія рад всіх рівнів біля пам’ятника Бандері і тому подібне».

Share