Михайло Вишиванюк: Зараз надзвичайно вигідно займатися вирощуванням сільськогосподарської продукції.

Питання продовольчої безпеки стає пріоритетним для всього світу. На цьому під час засідання колегії обласної державної адміністрації, 25 лютого, наголосив Михайло Вишиванюк. За словами голови ОДА, минулого року у різних державах світу відбулося 38 голодних бунтів, які в окремих випадках з локальних конфліктів переросли у революції.

«Спостерігається світова тенденція до значного зростання цін на продукти харчування, - наголосив Михайло Вишиванюк. - Якщо півроку тому вартість однієї тонни пшениці складала 160 доларів, то нині вона - 360 доларів США. За останні 5 років вчетверо збільшилася ціна на рис. Швидкими темпами змінюються також ціни на енергоносії».

Об′єктивними причинами подорожчання продуктів харчування голова ОДА вважає зменшення кількості земель та збільшення чисельності населення і його потреб.

«Зараз надзвичайно вигідно займатися сільськогосподарською продукцією, - переконаний Михайло Вишиванюк – Буде гріх, якщо десятки тисяч гектарів землі стоятимуть незораними, а їх можна знайти у кожному районі області».

«Перспективною на Прикарпатті стає галузь буряківництва, - наголосив Михайло Вишиванюк. - Виробництво цукру з тростини в 2011 році буде на 30% дорожче, ніж з буряка. Тож вирощування цукрових - дуже прибуткова справа. Усі бажаючі вирощувати солодкі корені будуть забезпечені насінням. Для його придбання цукровий завод виділятиме авансові платежі від виробництва».

Джерело прес-служба голови ОДА

Share