Чому депутати міськради визнали роботу Анушкевичуса незадовільною?

Вчора, 24 лютого, 49 депутатів Івано-Франківської міської ради проголосували «за» визнання роботи міського голови у сфері житлово-комунального господарства за 2006-2010 роки «незадовільною». Відповідний пункт до проекту рішення запропонував секретар міської ради Руслан Марцінків.

До такого висновку народні обранці дійшли розглядаючи питання «Про затвердження комплексної програми реформування житлово-комунальної сфери Івано-Франківська на 2011-2015 рр. Реформи, порядок розвиток».

У своєму виступі Руслан Марцінків проаналізував сучасний стан комунальної сфери міста. Зокрема він навів приклади існуючих показників на основних комунальних підприємствах міста. Практично всі вони є збитковими. Марцінків підкреслив що такий стан є наслідком безсистемного та неефективного господарювання протягом останніх років. Як наслідок міський голова запропонував депутатам розпочати процедуру банкрутства в ряді комунальних підприємств.

Текст виступу Руслана Марцінківа на сесії міської ради зі скороченнями:

«Сьогодні ми обговорюємо програму реформування житлово-комунальної сфери на 2011-2015 роки. Але кожна програма повинна базуватися на аналізі стану господарки. Як Вам відомо, депутати від ВО «Свобода» прийшовши у міську ради розпочали роботу з метою проведення фінансового аудиту діяльності комунальних підприємств та відповідних управлінь. Я ж, як секретар міської ради, можу спостерігати яким чином приймаються рішення щодо житлово-комунальних проблем на засіданнях виконавчого комітету, оперативних нарадах та інших засіданнях.

Можу сказати одне – житлово-комунальна сфера перебуває у критичному стані. Наведу тільки декілька фактів кричущої безгосподарності, які лежать на поверхні:

Комунальне підприємство «Полігон» (ліквідація твердих побутових відходів):

До цього часу на полігоні немає ваги для зважування сміття, які постачають перевізника міста. То ж виникає закономірне запитання – яким чином сьогодні відбувається облік на цьому підприємстві і відповідно як вираховується норма тарифу на вивіз сміття на одну людину. Хочу нагадати що з 2006 року був заморожений проект вже майже виготовленого сміттєпереробного заводу.

ДКП «Теплокомуненерго»

Підприємство має 118 млн. кредиторської заборгованості при приблизному річному 300 млн. обігу коштів. Фактично відсутнє системне бачення по розвитку тепломереж, а це й питання безболісного відключення від централізованої мережі теплопостачання та встановлення індивідуального опалення. Більш того, 40 % тепломереж, а також котельня на вул. Індустріальній повністю перейшла у власність приватної структури і місто фактично незаконно фінансує мережі приватного капіталу. Я вже не говорю, що питання так званої «мирової угоди» до цього часу не вирішено у зв’язку з цим виникає сумнів, що хтось збирається це робити. Очевидно, що дане підприємство є наступним на черзі щодо застосування процедури банкрутства.

КП «Водоекотехпром»

Ріст кредиторської заборгованості за минулий рік збільшився в 10 разів. В той же час робляться незрозумілі кроки за якими рахунки по заробітній платі з «Ощадбанку» переводяться на іншу установу, яка знаходиться лише у м. Хмельницькому, Оголошені незрозумілі тендерні закупівлі на суму більше 20 млн.грн, бенефіціаром яких може бути виключно ВАТ «Державна енергогенеруюча кампанія «Центренерго».

Моїм колегою, головою фракції ВО «Свобода» у івано-Франківській міській раді Романом Онуфрієвим був проведений повний аналіз роботи даного підприємства і сесія визнала його роботу «незадовільною». Але рішення сесії міський голова і не думає виконувати.

УВШМБ (Асфальтний завод)

Ще одне підприємство, яке фактично є банкрутом. Вже декілька разів робилися спроби передати майно асфальтного заводу на інше комунальне підприємство, бо з дня на день неминуча податкова застава. Сьогодні іде розслідування відповідними органами, щодо перерахунку коштів, у сумі 4,2 млн. грн. на фіктивні підприємства для поставки матеріалів, які фактично не були надані. Крім того якість нашого асфальтного заводу визнана тільки лабораторією нашого ж асфальтного заводу і фактично цей асфальт не може використовуватись для ремонту доріг.

КП «Спец комбінат» (обслуговування міського кладовища)

Лише вдумайтесь! Міське кладовище сьогодні практично є банкротом. Скажіть – як можна кладовище зробити банкротом. А наступним кроком очевидно має стати оголошення конкурсу на надання ритуальних послуг? Тобто кладовище завтра може стати приватним.

КП «Івано-Франківськліфт»

Ще одне підприємство. Яке подано на застосування законодавства про банкрутство. Це при тому, що підприємство має найвищі показники заробітньої плати по галузі. Фонд оплати праці становить 103 % від реальних доходів. Хіба не зрозуміло до чого призводить така ситуація. І жодних дій протягом років не вчиняється.

ЖЕО

Мають кредиторську заборгованість у сумі річного обороту, а це майже 35 млн. грн. Тільки за минулий рік вона зросла на 6 млн. грн. Все що нам сьогодні пропонують – це шляхом так званих «реформ» зменшити заборгованість в рік на 2,7 млн. грн. Тобто щорічно збитковість продовжуватиме зростати.

ТОВ «Зелене господарство»

Хочу зауважити. Що це підприємство роками зрізає дерева по середній ціні 1400 грн. за штуку. Це при тому, що ДКП «Теплокомуненерго» готове платити за закупівлю деревини. Тобто місто витрачає кошти в той час, коли на цьому можна заробляти. Для цього є спеціалізовані підприємства, які мають відповідні ліцензії.

КП «Сервіс Авто»

Депутатською комісією під час аудиту виявлено, що доходи підприємства в 2,5, а подекуди в 3,5 рази більші від декларованих. Відповідно не важко порахувати скільки недоотримує міський бюджету.

Цей перелік можна продовжувати. Проте все вищесказане свідчить про несистемну, безгосподарну роботу в даній галузі протягом 2006-2010 років. Сьогодні вже немає на посаді  ні заступника міського голови з цих питань, ні начальника профільного управління. Проте хочу наголосити, що безпосередньо відповідає за стан у місті міський голова. Саме в його руках сьогодні всі кадрові рішення та розпорядження фінансовими ресурсами. Тому  пропоную окремим пунктом у рішення про програму реформування УЖКГ викласти у наступній редакції: визнати роботу міського голови у сфері житлово-комунального господарства за 2006-2010 роки «незадовільною».

Джерело http://firtka.if.ua/

 

Share