Відбулася підсумкова колегія управління культури облдержадміністрації

17 лютого відбулося засідання підсумкової колегії управління культури облдержадміністрації. Участь у ньому взяли голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич та заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Роман Іваницький. Керманичі області вручили почесні грамоти працівникам закладів культури у районах.
Розглянуто питання щодо підсумків діяльності установ і закладів культури області за 2010 рік та план роботи управління культури облдержадміністрації на 2011 рік.На засіданні колегії піднімались проблемні питання галузі: зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури обласного рівня; придбання автотранспорту для театрально-концертних закладів; придбання нових музичних інструментів для музичного училища ім. Д.Січинського, Калуського коледжу культури, обласної філармонії; завершення передачі у державну власність Івано-Франківського національного гуцульського ансамблю пісні і танцю “Гуцулія” та музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського та ін.

Колегія вирішила визнати роботу управління культури облдержадміністрації за 2010 рік задовільною, зобов’язала начальників відділів (управлінь) культури і туризму райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення впродовж поточного року сприяти збереженню та повноцінному функціонуванню існуючої мережі закладів культури, аматорських колективів та кадрового потенціалу; спрямувати зусилля в 2011 році на покращення матеріально-технічної бази, проведення поточних і капітальних ремонтів закладів культури; сприяти зміцненню матеріально-технічної бази; посилити контроль за фінансово-господарською дисципліною установ та закладів культури, не допускати нецільового використання бюджетних коштів; забезпечити виконання навчальних планів в повному обсязі в мистецьких навчальних закладах; забезпечити виконання регіональної цільової програми “Культура Івано-Франківщини” на 2011-2015 роки та обласної програми “Теплий заклад культури Прикарпаття” на 2011-2015 роки.

Довідка

Сьогодні в області працює 1724 заклади культури. З них: клубних установ – 718, бібліотечних – 751, початкових спеціалізованих мистецьких начальних закладів – 56, учбові заклади – 2, навчально-методичні центри – 1, театрально-концертні установи – 6, музейних установ – 19 (фінансуються з обласного, міських та районних бюджетів), 171 (на громадських засадах).Загальна чисельність працюючих в галузі культури становить 6742 особи.

У 2010 р. було відкрито нові заклади: с. Новосілка Тлумацького р-ну; с. Вікно Городенківського р-ну; с. Топільське Рожнятівського р-ну (клубні установи), с. Голинь Калуського р-ну (школа мистецтв). Також відкрито 15 клубних установ після капітальних ремонтів.

Над розвитком творчих здібностей дітей в області працює 56 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, в яких навчається 11300 дітей.

У 2010 році галузь культури області профінансована на суму 221,7 млн.грн., що на 24 відсотків більше асигнувань 2009 року. Ріст асигнувань на культуру в порівнянні з 2009 роком досягнуто в районах: Калуському - 40%, Коломийському - 39%, Косівському – 42%, Тлумацькому – 43%.

Джерело Івано-Франківська ОДА

Share