Лавринович: Адмінреформа передбачає скорочення чиновників на місцевому рівні вдвічі

Число звільнених у результаті адміністративної реформи чиновників може перевищити очікувані 30%. Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» повідомив міністр юстиції України Олександр Лавринович.

«Це не той випадок, коли, як у 2005 році, 22 тисячі працівників втратили роботу, бо мали інші погляди й необережно підтримували якусь політичну силу чи політика. Зараз мова йде про принципово інше: як оптимізувати функції», - зазначив Лавринович.

За його словами, функціональний розподіл є наріжним каменем реформи. «Тому навіть висококваліфіковані працівники, якщо їх функція вже не потрібна, змушені перекваліфіковуватися. Яка саме кількість втратить роботу? Індикативна цифра названа в указі Президента - 30%. Але, враховуючи аналітичні матеріали наших фахівців, а також експертів з країн Європейського союзу та Північної Америки, вимальовується дещо інша цифра. Не виключено, що внаслідок наведення функціонального порядку, кількість скорочень може перевищити 30%», - сказав він.

Разом з тим, міністр підкреслив, що, якщо під словом «чиновник» розуміти всіх державних службовців, то в Україні їх поки що близько 300 тисяч, якщо сюди додати службовців, які працюють в системі Міністерства внутрішніх справ та податкової служби, то це близько 370 тисяч. Якщо врахувати і службовців органів місцевого самоврядування - це ще майже 100 тисяч.

«Взагалі у цій справі є над чим попрацювати окремо. У нас сьогодні є декілька десятків тисяч державних службовців, у яких ніколи не було функцій і завдань державної служби», - додав він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що адмінреформа передбачає скорочення кількості чиновників на місцевому рівні в двічі.

Раніше повідомлялося, що Президент України Віктор Янукович вважає, що половину зекономлених від скорочення чиновників коштів потрібно направити на підвищення ефективності роботи держслужбовців.

Share