Олександр Сич: Обласні та районні ради повинні мати свої виконавчі органи

Під час ефіру на Івано-Франківському обласному телебаченні "Галичина" голова Івано-Франківської облради Олександр Сич заявив, що сьогодні йде баротьба двох підходів до розвитку місцевого самоврядування.

Перший підхід - це бажання обмежити права місцевих рад, або навіть скасувати їх. Другий - наповнення реальним змістом місцевого самоврядування аж до створення виконавчих структур місцевих рад. Зараз обласні та районні ради не мають своїх виконавчих органів. Тому їх повноваження є обмеженими.

Як приклад боротьби двох підходів до місцевої влади О. Сич навів лист до Кабінету Міністрів від керівника Головдержслужби, в якому останній звертається до Кабміну з питанням щодо доцільності існування обласних та районних рад через те, що вони "дублюють функції" обласних та районних держадміністрацій.

Олександр Сич переконаний, що якщо Україна бажає рухатися в Європу, то це означає якраз наповнення місцевого самоврядування реальним змістом. Це, за переконанням голови Івано-Франківської облради - цивілізаційний вибір України. Європейська практика є такою, за словами О. Сича, що ради мають свій виконавчий орган. І, якщо, Україна хоче мати не декларативне, а реальне народовладдя, то ради повинні мати реальні повноваження.

О. Сич перконаний, що "влада, яку обирають", - є первинною. Тому що,  якщо держслужбовця обирає (і призначає) одна людина, то депутата обирають тисячі людей, і, ймовірність помилкового вибору в першому випадку є більшою.

Джерело обласне телебаченне "Галичина"

 

Share