Вороненківська розколяда (фото)

23 січня в одному із найвисокогірніших поселень України - селі Вороненко - на території школи відбулася сільська розколяда. Організували цей захід місцева загальноосвітня школа (директор – Олександра Ільчук) та Вороненківська молодіжна рада (голова – Маряна Дедерчук).


З вітальним словом виступив голова Яблуницької сільської ради (Вороненко входить до Яблуницької сільської ради) – Василь Тимофій і отець Іван Лозинський, священик Вороненківської церкви Серця Христового.


У святі взяли участь чотири чоловічі церковні колективи села, кожен з яких виконав колоритну гуцульську коляду «Славеніє…» у різних текстових інтерпретаціях, а також «ґазда» передав хрест і дзвінок своєму наступнику.


У виступі взяли участь юні учасники, зодягнені трьома царями, вони прославляли народження Ісуса. За доброю українською традицією, були на святі козаки з шаблями. Проте найбільше зворушив присутніх виступ колядників-дітей у гуцульському строї. У цьому багатоголоссі, поміж співом колядок і віншуваннями, лунали звуки трембіти. Насамкінець швидка «гуцулка» розлилася засніженими Карпатами і підхопила всіх у танок.


Розійшлись хмари. Виглянуло сонце. Позбулась «білої пелени» Чорногора, яка, купаючись у сонячних променях, із висоти споглядала за вороненківською забавою.

Олег Дземюк (депутат Яремчанської міської ради)

Share