Вибори мера в Івано-Франківську – сфальсифіковані, - кандидат у мери

«Сьогодні є достатньо підстав стверджувати, що результати волевиявлення людей в Івано-Франківську могли бути іншими від тих, які оприлюднює ТВК», - заявив кандидат на посаду міського голови Івано-Франківська Юрій Соловей на прес-конференції.

Водночас, він звернувся до Івано-Франківської ТВК призупинити оприлюднення результатів виборів 31 жовтня в Івано-Франківську. Юрій Соловей наполягає на перерахунку усіх бюлетенів та проведення звірки людей, які голосували, з даними Державної прикордонної служби щодо їх перебування на території України.

"За людей, які були 31 жовтня за межами України, були вкинуті бюлетені", - наголосив Юрій Соловей. Він стверджує, що у незаконний спосіб, у день виборів, на дільницях в Івано-Франківську за його опонента Віктора Анушкевичуса вкинуто від 7 до 10% бюлетенів.

Також, Юрій Соловей звинуватив Анушкевичуса у використанні адмінресурсу. У день виборів, як зазначив Соловей, чиновникам, лікарям та вчителям, у телефонному режимі представники діючої влади міста давали команду йти на дільниці і голосувати за своїх родичів, яких з різних причин не було в місті. Також, Соловей заявив, що 31 жовтня є кілька випадків, де на дільницях голосували "мертві душі".

"До цієї влади Анушкевичусу доведеться довго йти через те, що вона не відповідає волевиявленню мешканців Івано-Франківська", - стверджує Юрій Соловей. Також, він ставить під сумнів перемогу УНП на виборах до міської ради, яка, за його словами, за жодними соціологічними опитуваннями не набирала й 0,5% голосів.

"Довести фальсифікацію виборів при діючому законодавстві буде складно", - не заперечує Соловей. Водночас, обіцяє не складати рук, боротися в судах і, у випадку ігнорування з боку місцевої ТВК, звернутися до Президента України та Верховної Ради з вимогою призначити нові вибори міського голови в Івано-Франківську.

Водночас, як повідомили  у прес-службі Віктора Анушкевичуса "поки немає що оскарджувати і коментувати. Буде офіційний результат - будемо кометнувати".

 

Нагадаємо, за інформацією з Івано-Франківської міської ТВК, наразі опрацьовано 25% протоколів. На виборах міського голови лідирує чинний мер Віктор Анушкевичус – 27,4%. Юрій Соловей наразі має підтримку 18,5%.

Водночас дані екзит-полів щодо голосування за мера Івано-Франківська суперечливі - "Галичина-2010" повідомляє про перемогу чинного мера Віктора Анушкевичуса, а компанія Research&Branding Group інформує, що лідирує Юрій Соловей, якого висунула "Третя сила".

http://www.zaxid.net/newsua/2010/11/2/164024/

Share