Прикарпаття готується до виборів у Верховну Раду

 

 

Інтернет-сайт glavcom.ua оприлюднив свій варіант щодо лідерів виборчих перегонів на мажоритарних округах під час майбутніх виборів до Верховної Ради України. Не зважаючи на те, що ніхто в Україні поки що не може назвати точну дату наступних парламентських виборів, практично ніхто не сумнівається, що вибори пройдуть за змішаною системою. Більше того, ті депутати, які краєчком ока бачили проект Виборчого кодексу, підготовлений під керівництвом міністра юстиції Олександра Лавриновича, стверджують: як і на місцевих виборах, кандидати у народні депутати будуть балотуватися і за списками, і від мажоритарних округів.

Як зазначає видання, для багатьох політиків висування на "мажоритарці" є менш витратним варіантом, ніж купівля місця у списку тієї чи іншої політсили. Крім того, варіант із "мажоритаркою" кандидати можуть цілком розглядати як перестрахування (на випадок включення до списку партії, яка не гарантовано проходить до Верховної Ради) або спосіб просунути прохідну частину списку якомога нижче. Тож glavcom.ua спробував познайомити читачів із, можливо, фаворитами мажоритарної складової майбутніх парламентських виборів.

Що стосується Івано-Франківської області, пишуть "Вікна", то претендувати на перемогу в усіх округах має намір місцева "Батьківщина" на чолі із Дмитром Шлемком. За округами області закріплені ще двоє нинішніх нардепів від "біло-сердешних": Степан Давимука і Віктор Терен. Крім них, у мажоритарні округи області можуть піти депутати обласної ради Олександр Левицький і Юрій Романюк, а також голова Галицької партійної організації Володимир Костишин.

Фаворитом у Калуському виборчому окрузі місцеві спостерігачі називають міського голову Калуша Ігоря Насалика. Сюрпризів можна очікувати від "ветеранів" національно-демократичного руху Володимира Мойсика, Зіновія Шкутяка та Лілії Григорович.

У Надвірнянському виборчому окрузі у депутати може зголоситися близький до Віктора Ющенка екс-мер Яремчі та екс-голова ОДА Микола Палійчук. Є інформація, що через один із мажоритарних округів (можливо, Долинський) захоче позмагатися колишній голова "Нафтогазу", екс-голова КУНу Олексій Івченко.

Певні дивіденди може принести "Фронту змін" можлива зміна керівника обласної парторганізації: її нібито очолить колишній голова ОДА Роман Ткач, який, свого часу, вже був "мажоритарником" від округу з центром у Галичі. А результати місцевих виборів у такому специфічному місті, як Коломия, додали наснаги і представникам не особливо популярної у регіоні влади: тут може податися у нардепи або екс-міністр охорони здоров’я, нині — рядовий депутат обласної ради Зіновій Митник, або заступник міністра юстиції, який, свого часу, розпочав кар’єру у рядах БЮТ, Богдан Гдичинський.

Джерела інтернет-видання зазначають: якщо проект Виборчого кодексу внесуть на розгляд парламенту протягом найближчих двох пленарних тижнів, проведення виборів у березні цього року (з виборчою кампанією терміном 50 днів) буде справою практично вирішеною. А, значить, доволі в’ялі рухи на місцях миттю зміняться на гарячкову активність потенційних кандидатів.

Share