Політика та влада

Штрихи до портретів політиків……

На початку успішного злету лекторальних симпатій «Слуг народу» в публічній площині  з'явився Андрій Богдан. У 2014 цей пан був занесений до списку люстрованих чиновників епохи Януковича, але незважаючи на це був призначений  В. Зеленським  керівником  Офісу Президента. Далі щось пішло не так у взаєминах з Президентом. Чиновник залишив посаду.

У спробах відмежуватися від "Слуг народу" тепер екс-керівник Офісу Президента розповідає нам як ретельно він дотримувався закону, та як зараз ігнорує закон Президент В.Зеленський.

 Але от факти свідчать про інше. Спробуймо дати оцінку діям пана А. Богдана, щодо законності звільнення з посади Голови Укртрансбезпеки Михайла Ноняка. Нещодавно екс-голова цієї служби  виграв cудову справу та довів, що у 2019 році його було усунуто від держслужби незаконно та свавільно.

Детальніше...

Громадам потрібен свій ! інтерв’ю з кандидатом у народні депутати України по 87 виборчому окрузі Михайлом Ноняком

Пане Михайле, що Вас пов’язує з Прикарпаттям ?

 Я родом з Маняви Богородчанського району. До Надвірної переїхав разом з батьками у дошкільному віці. Тоді мій тато,  інженер за освітою, влаштувався на роботу у комунальних службах міста. Там же працювала і мама.

Мене ж віддали до дитячого садочка «Червона шапочка». Пізніше ходив до дитячого садка «Вогник». Досі, попри те, що минуло більше чверть століття, маю теплі спогади про виховательку Надію Федорівну Оберемок, а також Ірина Федорівна Андрійович. Першими моїми вчителями були: Оксана Василівна Мельничук та Віра Миколаївна Дудік, які  дали мені  перші уроки людяності.

Навчаючись в школі № 1 міста Надвірна,  знайшов перших шкільних друзів, перші дитячі захоплення. Але посеред третього класу довелося повернутися в Маняву, до дідуся і бабусі. І саме  у манявській середній школі, я провчився до 9 класу.

Моїм класним керівником  була Микитюк Ольга Степанівна. Вона навчила нас будувати стосунки у колективі, захищати те, що дороге і не пасувати перед труднощами. Тож і досі при зустрічах з однокласниками згадуємо її з вдячністю.

Після закінчення  вступив на механічний факультет Надвірнянського коледжу, який закінчив після чотирьох років навчання.

-         А як Ви стали тренером з рукопашу-гопака?

-         Я дуже активна людина. Тому з юних років займався спортом. Перевагу надавав таким видам спорту , які потребують  концентрації волі та духу: бокс, карате, рукопаш-гопак. І все ж, найближчими по духу мені були українські види бойових мистецтв: рукопаш-гопак, бойовий гопак.

Детальніше...

Куди заведе Яремчанську ОТГ новий міський керманич ?

 

В переважній більшості  ОТГ на Прикарпатті перші установчі сесії  станом на 10  грудня  2020 року  відбулися. Новообрані ради обрали керівні органи та утворили постійні депутатські комісії і розпочали роботу  над підготовкою найголовнішого фінансового документу – бюджету  2021.  Але, нажаль, така продуктивність роботи не притаманна яремчанському органу місцевого самоврядування. В Яремчі все, як завжди, повільно без належного інформування громади. На офіційному сайті Яремчанської міської ради  спочатку з’явилося коротке повідомлення про те , що 3  грудня  2020 року о 10.00 годині  в приміщенні будинку культури міста Яремче  відбудеться  перша  сесія міської ради  восьмого скликання.

Детальніше...

Голова Надвірнянської РДА Володимир Пасько : «За рік роботи у Надвірнянській районній державній адміністрації вивчив всю проблематику Надвірнянського району і знаю, де треба акцентувати увагу і над чим працювати»

   

Майже рік минув з часу призначення на посаду голови Надвірнянської районної державної адміністрації Володимира Паська. В ексклюзивному інтерв’ю газеті «Життя Прикарпаття»У програмі " очільник виконавчої гілки влади у Надвірнянському районі голова Володимир Пасько розповів про: своє рішення майже рік тому очолити Надвірнянську РДА, процеси децентралізації , стан медицини в районі, взаємодію всіх гілок влади у протидії епідемії СOVID 19, перспективні напрямки розвитку Надвірнянського району,  будівництво школи в с. Чорний Потік та про прийняте рішення балотуватися в депутати до Івано-Франківської обласної ради від Надвірнянщини .

Володимире Ярославовичу, чому Ви, успішний прикарпатський представник бізнесу у сфері кооперації, вирішили стати головою Надвірнянської  районної  державноїадміністрації?  

-         До призначення мене на посаду голови Надвірнянської РДА, я працював у галузі кооперації. Я обіймав посаду голови Надвірнянського районного споживчого товариства. Кооперація є теж видом бізнесу, який має свою специфіку. Поштовхом перейти працювати головою Надвірнянської РДА , для мене стали результати голосування виборців навесні 2019 року, коли народ переконливою більшістю голосів обрав нового Президента України Володимира Зеленського. Люди хотіли якісних змін, тому зробили такий вибір. Я теж хотів і хочу конструктивних змін у нашій державі, тому долучився до цих демократичних процесів і прийняв пропозицію очолити Надвірнянську  районну  державну адміністраціїю. Я усвідомив, щоб щось змінити у державі – треба відкинути свої особисті політичні інтереси і долучитися до змін,  яких прагне народ.

Детальніше...

На сесії Надвірнянської міської ради

2 серпня, відбулось засідання чергової двадцять шостої сесії міської ради під головуванням міського голови Зіновія Андрійовича, під час якого обговорили важливі питання, що стосуються життєзабезпечення міста.

 Міський голова на початку засідання оголосив хвилину мовчання за всіма загиблими Героями України, які в різні історичні епохи поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої держави.

  Впродовж пленарного засідання було розглянуто 37 питань.

Детальніше...

Дії Угорщини не впливають на практичну співпрацю НАТО і України – представництво альянсу

Попри те, що Угорщина продовжує блокувати засідання Комісії Україна-НАТО на вищих рівнях через Закон про освіту, на практичну співпрацю між Україною та НАТО це не має впливу. Про це в коментарі УННзаявив глава представництва НАТО в Україні Александер Вінніков.

"Щодо зустрічей комісії Україна-НАТО, фактично, вони ніколи не були призупинені. Комісія Україна-НАТО продовжує свої зустрічі, причому регулярно, як от у грудні в Брюсселі була віце-прем’єр для зустрічі з послами НАТО – це також було засіданням в рамках Комісії України-НАТО", - зазначив дипломат.

Він підтвердив, що Угорщина блокує засідання Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні, втім, за його словами, на практичну співпрацю між Україною та НАТО це не має вплинути.

Детальніше...

Доки питання Криму не буде вирішено, Росія не приєднається до G7 – посол Канади

Канада не розглядає можливість приєднання Росії до держав "Великої сімки", поки питання Криму не буде вирішено. Про це в коментарі УНН заявив посол Канади в Україні Роман Ващук.

"На щастя, в даній групі країн ("Велика сімка" - ред.) є більше ніж одна держава-учасниця. Ми одразу ж, менш аніж за годину після тієї першої заяви, сказали, що для нас немає питання про повернення Росії до того часу, поки питання Криму не буде вирішено. Це є наша позиція", - заявив посол.

Ващук нагадав, що в групі країн "Сімки" рішення приймається за консенсусом, тобто загальною згодою у спірних питаннях.

Детальніше...

З ДНЕМ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ!

8 травня, в річницю капітуляціїнацистської Німеччини, в Україні та у всьому світі відзначають День пам’яті та примирення, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Для нашого народу Друга світова війна є національною трагедією, адже за Україну жорстоко воювали дві тоталітарні системи. Та його внесок у перемогу над нацизмом неможливо переоцінити. До 7 мільйонів українців воювало на боці Об’єднаних націй, ціною власного життя та здоров’я захищали рідний край, боролися з нацистською навалою в лавахзбройних сил інших країн та в Українській повстанській армії.

Детальніше...

В Україні обрали наймолодшого голову партії

24-річний Роман Лозинський очолив Українську Галицьку Партію. За це 31 березня проголосували на VІI З’їзді політсили, який відбувся у Львові.

 На посаду голови Політради партійці висунули двох кандидатів: громадського діяча, публіциста, аналітика і шеф-редактора Інтернет-проекту “Західна аналітична група”, до якого належить сайт “Збруч”, члена Несторівської групи Ореста Друля та пластуна, політолога, який пройшов стажування у Канадському парламенті, Романа Лозинського.

 Роман Лозинський впродовж минулого року був заступником голови Політради Української Галицької Партії, керівником Секретаріату партії. До того він реалізував низку різних соціально-молодіжних проектів, був координатором Школи Молодої Еліти. За освітою, Роман - політолог. Закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка, Школу публічного адміністрування Українського Католицького Університету, кілька програм на тему політичного лідерства.

Детальніше...

Прес-випуск. Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує

Заробітна плата штатних працівників

та стан її виплати у листопаді 2017 року

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у листопаді 2017р. становив 6252 грн, що майже у 2 рази перевищував законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (3200 грн). За розміром номінальної заробітної плати штатних працівників область посіла 15 місце серед регіонів України.

Детальніше...