Політика та влада

Фестиваль "Яворина 2017" незгасимим полум’ям патріотизму

Фестиваль

15 – 16 липня в урочищі Розтока поблизу села Липа Долинського району, щоб вшанувати пам’ять героїв старшинської школи УПА “Олені” та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника (Роберта) з’їхалися звідусіль українські патріоти, серед них надвірнянці у складі депутатів Івано-Франківської обласної ради,  депутатів Надвірнянської районної та міської рад, волонтерів та активістів з Надвірнянщини.

Згідно історичних даних у жовтні 1944 року старшинська школа УПА «Олені» розташувалася поблизу гори Яворина. Та незадовго в нерівному бою тут загинув весь штаб старшинської школи разом із охороною. Неподалік від місця трагедії дещо пізніше, 31 жовтня 1946 р., загинув крайовий провідник Організації Українських Націоналістів (ОУН) Ярослав Мельник «Роберт».

Детальніше...

Сергій Волошин: «Я належу до прихильників проведення тереторіальної реформи , як і більшість думаючих людей України»

Сергій Волошин:  «Я належу до прихильників  проведення тереторіальної  реформи , як і більшість думаючих людей  України»

Тереторіальна реформа має своїх прихильників і противників, до якої категорії  належить депутат Надвірнянської районної ради, представник БПП «Солідарність» Сергій Волошин  запитував в нього наш журналіст. 

« Я належу до прихильників  проведення тереторіальної  реформи , як і більшість думаючих людей  України. Ми  чудово розуміюємо , що реформа децентралізації є вкрай необхідною у наш час.  До такої реформи нас підштовхує  європейський досвід. Наші найближчі сусіди : Поляки, Чехи, Словаки, Прибалти та ряд інших країн провели такі реформи і сьогодні вони мають значно вищий рівень розвитку. Будівництва нового адмінтерустрою України є найбільш дискусійною частиною у децентралізаційній реформі.   Усі погоджуються , що потрібно змінювати устрій задля передачі повноважень місцевому самоврядуванню  та його розбудові.

Детальніше...

Ю.Бабій: Реформи повинні проводитися в інтересах людей а не бути експериментами мінфіну

     Ю.Бабій: Реформи повинні проводитися в інтересах людей а не бути експериментами мінфіну

Нещодавно, Кабінет міністрів України прийняв постанову "Про реорганізацію територіальних органів ДФС" згідно до якої до 1 травня 2017 року 25 регіональних митниць та дві спеціалізовані (Енергетична та Міжрегіональна) мають бути ліквідовані, як юридичні особи. Натомість запропоновано створити одну міжрегіональну митницю в Києві з структурними підрозділами (представництвами) по регіонах.

Таким чином Міністерство фінансів вирішило покращити керованість митними процесами, зменшити незаконний вплив на них та зробити митницю жорстко централізованим органом державної влади, а митні процеси, які не завжди обумовлені метою розвитку держави, сконцентрованими в одних руках.

Детальніше...

"Треба оприлюднити всі прізвища, які є у чорних списках Партії регіонів. Швидко їх запам'ятати і ще швидше – забути"

2017-й буде переломним роком зі знаком плюс. Сягнемо дна, відштовхнемося і швидко підемо вгору, – вважає колишній міністр оборони і народний депутат Анатолій Гриценко

Який діагноз ви поставили б країні? Чи є відчуття, що вона рухається у правильному напрямку?

– Четверо з п'яти українців так не вважають. Про це свідчать останні опитування. Якщо говорити про корупцію, то це вже четверта стадія – метастази. Якщо про суверенітет – він втрачений. Є герб, гімн, формальні державні інституції. Але немає спроможності самостійно приймати рішення. Нас за руку веде то Міжнародний валютний фонд, то кредитори, то зовнішнє середовище – неважливо з якої столиці. Наближаємося до критичної точки в реалізації сценарію failed state – неспроможної країни. Його треба зупинити.

Яким чином?

– Можна швидко здолати корупцію. Звести до мінімуму, притаманного навіть найдемократичнішій державі. Найперша передумова – боротьба починається з першого крісла країни. Або – не починається, якщо в ньому сидить олігарх з офшорами, "зав'язками" та контролем правоохоронних органів. Успішні реформатори – Тетчер, Лі Куан Ю – змогли. І ми повинні.

Детальніше...

Ю.Бабій: Зменшення податкового навантаження покращує інвестиційний клімат на Прикарпатті

Ю.Бабій: Зменшення податкового навантаження покращує інвестиційний клімат на Прикарпатті

Наприкінці минулого року Верховною Радою України було ухвалено рішення щодо скасування акцизу на скраплений газ і деякі види дизпалива в якості сировини для виробництва етилену. Тож на законодавчому рівні створено сприятливі умови для інвестиційної привабливості ТОВ "Карпатнафтохім", що знаходиться у м. Калуші, Івано-Франківської області, яке є єдиним виробником етилену в Україні.

Покращення інвестиційного клімату в нафтохімічній галузі та області загалом, сприятиме відновленню діяльності цього підприємства, яке було зупинено ще у вересні 2012 року через несприятливу ситуацію на ринку нафтохімічної продукції, що призвело до втрат надходжень у бюджет міста та області. Нещодавно ТОВ "Карпатнафтохім" отримав нових власників та в найближчому періоді запустить виробництво.

Детальніше...

У Надварнянській РДА відбулась нарада щодо проблемних питань в організації пасажирських перевезень

20 січня 2017 року в  РДА під головуванням голови районної ради Івана Гурмака та заступника голови райдержадміністрації Богдана Зеленчука відбулась нарада щодо проблемних питань в організації пасажирських перевезень у районі. Особливу увагу на нараді приділено  підвищенню з січня  2017 року вартості проїзду на маршруті Надвірна - Івано-Франіквськ,  а також на деяких внутрішньорайонних приміських маршрутах.
В нараді взяли участь також керівники підрозділів райдержадміністрації, контролюючих та правоохоронних органів служб району, представники депутатського корпусу, громадськості та засобів масової інформації, а також перевізники району та області.

Детальніше...

5 років співпраці між містами-побратимами Надвірної та Крнов

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

imag1099

              4 листопада до м.Надвірна завітала делегація з міста-побратима Крнов (Чеська Республіка) на чолі із віце-старостою Міхалем Брунцліком. Під час відвідин чеських гостей міста-побратими відзначали 5-літній ювілей співпраці. 27 жовтня 2011 року між міською владою Крнова і Надвірнянським районом та м.Надвірна було укладено договір, який підписали міський голова Крнова Альона Крушинова, міський голова м.Надвірна Зіновій Андрійович, голова Надвірнянської районної ради Василь Попович та заступник голови Надвірнянської РДА Степан Іроденко. Договір передбачає співробітництво у галузях комунального господарства, житлового будівництва, збереження та реставрації пам’ятників старовини, охорону навколишнього середовища, а також питань освіти, економіки, охорони здоров’я, соціальної допомоги, громадської безпеки, культури, спорту, туризму й управління.

Детальніше...

A. Гриценко: На переговорах "нормандської четвірки" у Берліні домінувало питання Сирії

A. Гриценко: На переговорах
Зустріч лідерів «нормандської четвірки» взагалі не мала жодного сенсу. Насправді і Меркель, і Олланда цікавила друга частина зустрічі, присвячена питанню Сирії.

Про це заявив лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко під час ефіру на телеканалі «112 Україна».

«Вчорашня зустріч не мала ніякого сенсу. Посиділи-посиділи і розійшлися. Домовилися, що будуть домовлятися далі. Тому що насправді друга частина зустрічі щодо Сирії була важливішою для Меркель, для Олланда і для Америки, яка незримо була там присутня. Тому Україні на ній відводилося тільки півтори години. Я думаю, що тільки завдяки твердій позиції Порошенка вдалося ту дискусію провести понад чотири години і все ж привернути увагу до України», - відзначив екс-міністр оборони.

Детальніше...

«Статус гірського населеного пункту має бути врахований при створенні госпітального округу» - Сергій Волошин

 «Статус гірського населеного пункту має бути врахований при створенні госпітального округу» - Сергій Волошин

У Надвірнянському районі активно обговорюється питання можливості створення госпітального округу. Місцева влада, депутати, громадськість,  переконані, що необхідно створити госпітальний округ із центром у Надвірній, до якого входитимуть гірські населені пункти. З цього приводу свою думку висловив депутат Надвірнянської районної ради від БПП Сергій Волошин.

«Госпітальні округи формуватимуться згідно з критеріями. Зокрема мінімальна кількість людей в центрі округу має бути 40 тис., а весь округ має охоплювати і надавати послуги не менше 200 тисяч  мешканців. Також до округу мають входити території, які знаходяться більше як 50 км до центру, і добирання до нього займає більше як годину часу. Як бачимо місто Надвірна не відповідає зазначеним критеріям, але з огляду на гірський статус районного центру та найближчих населених пунктів, а також туристичний потенціал краю, вважаю, що потрібно докласти максимум зусиль, обґрунтувати потребу створення госпітального округу з центром у Надвірній перед Міністром охорони здоров’я України, тим самим захистити інтереси жителів гірського району», - сказав Сергій Волошин.

Детальніше...

Парламент має виправити помилку Президента - А. Гриценко

  Парламент має виправити помилку Президента - А. Гриценко

Лідер політичної партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко назвав неприйнятною для України позицію Президента Франції Франсуа Олланда, що контроль над державним кордоном Україна повинна отримати після проведення виборів на Донбасі.           

Про це він заявив в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Президент Франції озвучив ту позицію, яка неприйнятна для України, яка абсолютно несправедлива, нереалістична і цього не буде. Він озвучив ту позицію, яка поділяється західними партнерами, які йдуть на вибори і хочуть, щоб у них пройшли ці вибори спокійно і про Україну їм ніхто не нагадував.

Детальніше...