Політика та влада

Штрихи до портретів політиків……

На початку успішного злету лекторальних симпатій «Слуг народу» в публічній площині  з'явився Андрій Богдан. У 2014 цей пан був занесений до списку люстрованих чиновників епохи Януковича, але незважаючи на це був призначений  В. Зеленським  керівником  Офісу Президента. Далі щось пішло не так у взаєминах з Президентом. Чиновник залишив посаду.

У спробах відмежуватися від "Слуг народу" тепер екс-керівник Офісу Президента розповідає нам як ретельно він дотримувався закону, та як зараз ігнорує закон Президент В.Зеленський.

 Але от факти свідчать про інше. Спробуймо дати оцінку діям пана А. Богдана, щодо законності звільнення з посади Голови Укртрансбезпеки Михайла Ноняка. Нещодавно екс-голова цієї служби  виграв cудову справу та довів, що у 2019 році його було усунуто від держслужби незаконно та свавільно.

Детальніше...

Олександр Гуменюк – про аспекти узгодження бюджетних планів зі стратегією розвитку територіальних громад

Наприкінці минулого року місцеві територіальні громади рішеннями своїх рад ухвалили бюджети на 2022 рік. Але як правильно збалансувати місцеві бюджети. Про це наш журналіст розпитував у депутата кількох скликань Яремчанської міської ради Олександра Гуменюка.

Олександре Зотовичу, що собою представляє бюджет територіальної громади ?

Бюджет територіальної громади  є фінансовим документом, який перебуває у сильній залежності з усіма сферами життєдіяльності територіальної громади: з одного боку, він залежить від процесів, що відбуваються, а з іншого – впливає на них. Для досягнення оптимального  результату потрібне системне підпорядкування бюджетного планування цілям, які визначає орган місцевого самоврядування.Бюджетне планування повинно відповідати планам з стратегічного розвитку територіальних громад.Стратегічне бюджетне планування має враховувати пріоритети та завдання, визначені у стратегії розвитку громади та мають бути орієнтовані на виконання річних програм соціально-економічного розвитку.

Детальніше...

Великоднє

Земляки, відколи українці прийняли Христа, ці передвеликодні дні маємо для того, щоб в скорботі і покорі, без зайвого пафосу та метушні, проаналізувати своє життя, зрозуміти, чого хочемо, куди йдемо, щоб  відкинути все несправжнє і непотрібне і очищеними, оновленими рухатися далі, дотримуючись заповідей воскреслого Христа.

Для нас з Вами цьогорічний період Великоднього посту був особливим, бо підготував нам велику спокусу. Для когось вона виявилася кількома сотнями гривень, отриманими за голос, які вже встигли потратити, не відчувши при цьому значного покращення ані свого матеріального стану, ані добробуту власної родини. Для інших це була надія  отримати посаду, примарні привілеї кар’єрного росту, а чи просто можливість втриматися на своєму робочому місці. Хтось наче б то мав намір зробити добру справу, піклуючись про благі справи для громади, як то дорога до школи; міст, без якого пів села в період, коли піде велика вода, буде відрізано від решти; опалення для церкви.

Детальніше...

Громадам потрібен свій ! інтерв’ю з кандидатом у народні депутати України по 87 виборчому окрузі Михайлом Ноняком

Пане Михайле, що Вас пов’язує з Прикарпаттям ?

 Я родом з Маняви Богородчанського району. До Надвірної переїхав разом з батьками у дошкільному віці. Тоді мій тато,  інженер за освітою, влаштувався на роботу у комунальних службах міста. Там же працювала і мама.

Мене ж віддали до дитячого садочка «Червона шапочка». Пізніше ходив до дитячого садка «Вогник». Досі, попри те, що минуло більше чверть століття, маю теплі спогади про виховательку Надію Федорівну Оберемок, а також Ірина Федорівна Андрійович. Першими моїми вчителями були: Оксана Василівна Мельничук та Віра Миколаївна Дудік, які  дали мені  перші уроки людяності.

Навчаючись в школі № 1 міста Надвірна,  знайшов перших шкільних друзів, перші дитячі захоплення. Але посеред третього класу довелося повернутися в Маняву, до дідуся і бабусі. І саме  у манявській середній школі, я провчився до 9 класу.

Моїм класним керівником  була Микитюк Ольга Степанівна. Вона навчила нас будувати стосунки у колективі, захищати те, що дороге і не пасувати перед труднощами. Тож і досі при зустрічах з однокласниками згадуємо її з вдячністю.

Після закінчення  вступив на механічний факультет Надвірнянського коледжу, який закінчив після чотирьох років навчання.

-         А як Ви стали тренером з рукопашу-гопака?

-         Я дуже активна людина. Тому з юних років займався спортом. Перевагу надавав таким видам спорту , які потребують  концентрації волі та духу: бокс, карате, рукопаш-гопак. І все ж, найближчими по духу мені були українські види бойових мистецтв: рукопаш-гопак, бойовий гопак.

Детальніше...

«Головне – щоб влада діяла для людей…» - Ланчинський селищний голова Надія Данилюк

Ланчинська об’єднана громада одна з найбільших та спроможних громад у Надвірнянському районі. За підсумками місцевих виборів з підтримкою в 33 % громаду очолила 35-річна Надія Данилюк від ВО «Свобода», яка до того працювала секретарем Ланчинської селищної ради. Про перспективи розвитку, пріоритети роботи та першочергові кроки на посаді поспілкувалися безпосередньо з новообраною головою Надією Романівною.

-         Надіє Романівно, Ви здобули 33% підтримки, як Ви завоювали такий рівень довіри?

Перш за все хочу щиро подякувати жителям Ланчинської громади за виявлений кредит довіри, за те, що незважаючи на загрозу COVID-19, вони прийшли на виборчі дільниці, виконали свій громадянський обов‘язок та обрали місцеву владу. Завдяки підтримці краян, на виборах, зі значним відривом, я обійшла своїх конкурентів, здобувши перемогу. Завоювати таку довіру було нелегко, але люди захотіли позитивних змін і побачили у мені ту людину, яка їм зможе ті зміни дати. На сьогодні у мене крім величезної відповідальності з’явилися і нові повноваження, і колосальні можливості, які я впевнено використаю для розвитку громади.

Детальніше...

Куди заведе Яремчанську ОТГ новий міський керманич ?

 

В переважній більшості  ОТГ на Прикарпатті перші установчі сесії  станом на 10  грудня  2020 року  відбулися. Новообрані ради обрали керівні органи та утворили постійні депутатські комісії і розпочали роботу  над підготовкою найголовнішого фінансового документу – бюджету  2021.  Але, нажаль, така продуктивність роботи не притаманна яремчанському органу місцевого самоврядування. В Яремчі все, як завжди, повільно без належного інформування громади. На офіційному сайті Яремчанської міської ради  спочатку з’явилося коротке повідомлення про те , що 3  грудня  2020 року о 10.00 годині  в приміщенні будинку культури міста Яремче  відбудеться  перша  сесія міської ради  восьмого скликання.

Детальніше...

Голова Надвірнянської РДА Володимир Пасько : «За рік роботи у Надвірнянській районній державній адміністрації вивчив всю проблематику Надвірнянського району і знаю, де треба акцентувати увагу і над чим працювати»

   

Майже рік минув з часу призначення на посаду голови Надвірнянської районної державної адміністрації Володимира Паська. В ексклюзивному інтерв’ю газеті «Життя Прикарпаття»У програмі " очільник виконавчої гілки влади у Надвірнянському районі голова Володимир Пасько розповів про: своє рішення майже рік тому очолити Надвірнянську РДА, процеси децентралізації , стан медицини в районі, взаємодію всіх гілок влади у протидії епідемії СOVID 19, перспективні напрямки розвитку Надвірнянського району,  будівництво школи в с. Чорний Потік та про прийняте рішення балотуватися в депутати до Івано-Франківської обласної ради від Надвірнянщини .

Володимире Ярославовичу, чому Ви, успішний прикарпатський представник бізнесу у сфері кооперації, вирішили стати головою Надвірнянської  районної  державноїадміністрації?  

-         До призначення мене на посаду голови Надвірнянської РДА, я працював у галузі кооперації. Я обіймав посаду голови Надвірнянського районного споживчого товариства. Кооперація є теж видом бізнесу, який має свою специфіку. Поштовхом перейти працювати головою Надвірнянської РДА , для мене стали результати голосування виборців навесні 2019 року, коли народ переконливою більшістю голосів обрав нового Президента України Володимира Зеленського. Люди хотіли якісних змін, тому зробили такий вибір. Я теж хотів і хочу конструктивних змін у нашій державі, тому долучився до цих демократичних процесів і прийняв пропозицію очолити Надвірнянську  районну  державну адміністраціїю. Я усвідомив, щоб щось змінити у державі – треба відкинути свої особисті політичні інтереси і долучитися до змін,  яких прагне народ.

Детальніше...

Про виклики сьогодення в актуальному інтерв’ю з головою Надвірнянської районної ради Іваном Гурмаком: «Найголовніше – здоров’я і добробут мешканців Надвірнянщини»

В період введення карантинних заходів робота органів місцевого самоврядування зосередилася на боротьбі з коронавірусною пандемією COVID-19. Однак, не коронавірусом єдиним живе країна, тож проблемні питання господарки району дають про себе чути. Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак в ексклюзивному інтерв’ю про виклики сьогодення поспілкувався з журналістами Надвірнянщини.

-        Як оцінює нинішні виклики, спричинені поширенням  орона вірусног інфекції? Чи справилися медики Надвірнянщини спільно з керівництвом району із так званою «першою хвилею» пандемії COVID-19?

Відверто, цих три місяця були доволі складними в тому плані, що як медики так і представники влади вперше стикнулися з таким невидимим ворогом як COVID-19. Звісно готувалися до найгіршого розвитку подій, адже у всьому світі доволі неоднозначна ситуація. Готували додаткові ліжкомісця, працювали над пошуком коштів для закупівлі необхідних засобів індивідуального захисту для наших медичних працівників. Перш за все прагнули захистити медиків, адже в їхніх руках наші життя. Дякувати Богу якщо це була перша хвиля  орона вірусног пандемії то я можу відповісти так ми з нею справилися, спільно медики, влада і громада району.

Детальніше...

На сесії Надвірнянської міської ради

2 серпня, відбулось засідання чергової двадцять шостої сесії міської ради під головуванням міського голови Зіновія Андрійовича, під час якого обговорили важливі питання, що стосуються життєзабезпечення міста.

 Міський голова на початку засідання оголосив хвилину мовчання за всіма загиблими Героями України, які в різні історичні епохи поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої держави.

  Впродовж пленарного засідання було розглянуто 37 питань.

Детальніше...

Дії Угорщини не впливають на практичну співпрацю НАТО і України – представництво альянсу

Попри те, що Угорщина продовжує блокувати засідання Комісії Україна-НАТО на вищих рівнях через Закон про освіту, на практичну співпрацю між Україною та НАТО це не має впливу. Про це в коментарі УННзаявив глава представництва НАТО в Україні Александер Вінніков.

"Щодо зустрічей комісії Україна-НАТО, фактично, вони ніколи не були призупинені. Комісія Україна-НАТО продовжує свої зустрічі, причому регулярно, як от у грудні в Брюсселі була віце-прем’єр для зустрічі з послами НАТО – це також було засіданням в рамках Комісії України-НАТО", - зазначив дипломат.

Він підтвердив, що Угорщина блокує засідання Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні, втім, за його словами, на практичну співпрацю між Україною та НАТО це не має вплинути.

Детальніше...