Ленд-ліз — допомога та підтвердження США бути партнерами України у перемозі

 
9 травня, відбулась історична подія — Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України (Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act of 2022). Підписання закону S. 3522 «Акт про ленд-ліз на захист демократії в Україні від 2022 року» відбулося в Білому домі. Закон про ленд-ліз спрощує процедуру постачання озброєнь і прискорить передачу Україні та іншим країнам Східної Європи озброєння та обладнання й інших критичних поставок шляхом скорочення бюрократичних процесів.  

 

«Це закон надає важливу допомогу Україні, українському народу в їхній боротьбі за демократію проти цієї брутальної війни. Я хочу подякувати конгресменам, законодавцям за те, що було ухвалено цей закон. Це надзвичайно важлива допомога Україні. Кожного дня Україна платить своїми життями за цю війну, і не можливо повірити в ті звірства, які відбуваються з російського боку. Звичайно ми підтримуємо Україну і ці кроки є витратними, але ховатися від агресії ще більш витратно», — наголосив Джо Байден.

Важливим є факт, що виконувати програму ленд-лізу будуть не лише США, але й ключові союзники НАТО. І це озброєння буде виходити за межі поточних поставок протитанкових і легких зенітних ракет, включаючи системи протиповітряної оборони середньої та великої дальності, мобільну артилерію та військові безпілотники, а також продовольство, паливо, медичне обладнання та інше, щоб Україна могла підтримувати свою боротьбу». Багато запитань виникає щодо самої суті слова ленд-ліз.  Загалом ленд-ліз у перекладі з англійської дослівно означає «позичати-давати в оренду». Зараз, у час широкомасштабної війни проти росії, Україна не буде нічого платити за надану зброю.  У найближчий час на кордонах НАТО будуть створені величезні запаси військової техніки та припасів за ленд-лізом для подальшого транспортування через кордон для боротьби з російським агресором. Зараз використання терміну «ленд-ліз», вперше з часів боротьби з нацизмом, сигналізує про те, що США і Захід серйозно налаштовані рішуче реагувати на найбільшу з часів Гітлера загрозу демократичному світу. Красномовним є той факт, що через 81 рік після ухвалення ленд-лізу для боротьби з нацистами, США застосовують  такий механізм для України у її боротьбі з тоталітарною росією. Це означає, що Захід усвідомлює загрозу, що війна, яку розпочала росія, може вийти далеко за межі України, якщо не приймати швидкі рішення. Це також дає розуміння, що Захід вірить у те, що Україна здатна перемогти у війні з росією.

Сергій ВОЛОШИН,

 

депутат Івано-Франківської обласної ради

 

 

Share