П’ять років в медійному просторі Прикарпаття

 

Уже п'ять років , як ми з вами: 15 травня 2015 року,  в Івано-Франківську заснований друкований засіб масової інформації газета «Життя Прикарпаття».

Хто ми?  

Друкований засіб  масової інформації газета «Життя Прикарпаття» є  недержавним ЗМІ,  який  розповсюджується на території Івано-Франківської області та висвітлює події з життя краю.

Для чого?

Люди важливі! Шкода, що можновладці усіх рівнів згадують про це лишень напередодні виборів. Для нас – це основна причина, чому ми є, чому ми відбулися. Ми не є ситуативним проектом. Від моменту створення і до сьогодні ми живемо з вами, краяни, одним життям: разом сумуємо, відзначаємо знаменні дати, святкуємо малі і великі перемоги і шукаємо шляхи вирішення проблем. Бо разом ми сильні і можемо набагато більше, ніж поодинці. Від одного голосу легко відмахнутися. Голос сотень проігнорувати не вдасться.

 

Говорячи офіційною мовою, газета заснована з метою об'єктивного висвітлення діяльності органів державної  влади та місцевого самоврядування; поширення об'єктивної інформації про громадко-політичне, соціальне, економічне, освітянське, історико-культурне та духовне життя Прикарпаття. Велику увагу приділяємо діяльності ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка та плідно співпрацюємо із краєзнавцями краю, чому й завдячуємо появі цілої низки матеріалів на історичну тематику. Невід’ємною частиною інформаційного контенту видання є висвітлення подій загальнодержавного рівня та спортивних новин. 

Незмінним головним редактором газети «Життя Прикарпаття» з моменту її заснування та водночас співзасновником є Всеволод  Кисілевський, який професійною журналістикою займається ще з 2012 року, відколи був призначений на посаду заступника головного редактора газети Яремчанської міської ради «Яремчанський вісник». А його досвід роботи, здобутий  на посаді головного редактора телерадіокомпанії «Надвірна», визначає професіоналізм та високий рівень достовірності та релевантності контенту.

Чому це стало можливим?

Після Революції Гідності країна змінилася. Люди більше вже не згідні бути статистами в чужих сценаріях. Суспільство досягнуло такого ступеня самосвідомості і самоорганізації, що вже більше не може залишатися слухняним об’єктом управління. Ми доросли до рівня прийняття усвідомлених колективних рішень, які здатні впливати на рішення політичних  еліт. Особливо це проявляється на рівні місцевих громад.

Життя потребувало нових, незаангажованих медіа. Тож у 2014 році у натхненників проєкту виникла ідея створити друкований засіб масової інформації, базуючись  на нових засадах медійної діяльності. У  квітні 2015 року Всеволод  Кисілевський та учасник Революції Гідності  прикарпатець  Василь Ноняк, приватний підприємець і волонтер, уклали нотаріально засвідчений установчий договір про заснування газети «Життя Прикарпаття»  та звернулися до реєстраційного відділу Міністерства юстиції України  в Івано - Франківській області для здійснення реєстрації газети. І вже 15 травня 2015 року  отримали свідоцтво про державну реєстрацію обласного друкованого засобу інформації, газети «Життя Прикарпаття».

А те, що ми вже 5 років впевнено займаємо свою нішу в медійному просторі регіону ще раз підтверджує правильність обраних орієнтирів: писати з думкою про людей і для людей.

В українському медіа просторі разом із запровадженням роздержавлення друкованих ЗМІ розпочався закономірний процес очищення. Друковані ЗМІ отримали свободу, але не всі зуміли скористатись нею. Причиною цього явища стало невміння та не бажання керівників колись підневільних ЗМІ правильно побудувати фінансово-господарську діяльність. В першу чергу – переорієнтуватись на ринкову систему відносин та оптимізацію кадрів. Колись  фінансово залежні від своїх засновників ЗМІ після роздержавлення  продовжували орієнтуватися  на колишніх своїх господарів і стояти з протягнутою рукою, сподіваючись, що юридична форма змінилась, а фінансові вливання залишаться як і колись. Це призвело до закриття багатьох роздержавлених ЗМІ. Запитаєте чи це добре? Однозначно: так! Бо зараз в Україні відбувається невідворотний процес трансформації засобів масової інформації у засоби масової комунікації. І тепер вже більше не можна обмежитися принципом: «ми вас проінформували». Тепер це тільки перший крок процесу спільнотворення. І хто з медійників розуміє, що інформує для того, щоб почути у відповідь якомога більше голосів (а в ідеалі – кожен) і трансформувати почуте у концептуально нове управлінське рішення, використовуючи усі доступні важелі для того, щоб влада навчилася слухати людей, чути людей і вибудовувати із суспільством партнерські стосунки, той виконує основне призначення медіа у сучасному світі, а значить – має право на те, щоб залишитися.  Тобто, йде природній процес очищення від журналістики, породженої «совковою» ментальністю.

Що далі?

Ми щиро вдячні усім вам, наші читачі, за те, що усі ці роки були з нами, читали нас, погоджувалися, обурювалися, співпереживали, шукали підтримки і підтримували, але у жодному випадку  не були байдужими. Ви – наше натхнення. Ви – наш стимул до творення. Щиро вдячні вам за спільнотворення. Те, якими ми є сьогодні, є можливим тільки завдяки вам.

Попри стрімкий розвиток інформаційних технологій, ми впевнено дивимося у майбутнє. Друкована преса сьогодні, як і десятки років тому, досі необхідна суспільству. І навіть не тому, що насправді глобалізація комунікативних процесів є їх Ахілловою  п’ятою.

Газета – це як розмова з добрим другом: завжди тепла, душевна і не може бути замінена короткими фразами в чатах. Це як вечеря в колі родини і запах свіжоспеченого хліба. Це те, що ще довго не зможуть замінити технології. Це – справжнє життя. І ми вам вдячні за можливість проживати його РАЗОМ!

 

Довідково: Видання   виходить  українською мовою один раз в місяць (в останню п’ятницю) накладом 5 000 примірників.  Формат А-3, обсяг  8-16    друкованих аркушів. Розповсюджується газета через відділення Укрпошти  та роздрібні мережі на території Івано-Франківської області.  Передплатний індекс 98 117. Передплата здійснюється  в усіх відділеннях Укрпошти.

 У 2020 році редакція газети згідно укладених  договорів розміщувала на своїх сторінках  інформаційні матеріали, надані Надвірнянською та Верховинською районними радами, Надвірнянською міською радою, Надвірнянською РДА, Ланчинською радою ОТГ. Налагоджена співпраця  з громадськими діячами, меценатами, міжнародними партнерами : Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та  програмою DOBRE.

Ірина Кердяк

Share