Місто Яремче активно бере участь в реалізації інвестиційних проектів

Минув рік з моменту створення  в Яремчанській міській раді  депутатської групи  «Наше місто». До її складу увійшло  15 депутатів Яремчанської міської ради, що становить більше ніж половину від загального складу ради. Варто зауважити, що у формуванні депутатської групи взяли активну участь члени виконкому Яремчанської міської ради:  Євген Настенко, Михайло Негрич та радник Яремчанського міського голови Петро Панько. Невдовзі було створено відділ інвестиційної політики виконавчого комітету Яремчанської міської ради.

Про залучення інвестицій на Яремчанщину та про  роботу відділу інвестиційної політики виконавчого комітету Яремчанської міської ради розповів журналісту нашої газети один з ініціаторів створення такого підрозділу у Яремчанській міській раді, член виконавчого комітету Яремачанського міськвиконкому Євген Настенко.

 

«Одними із основних напрямків роботи відділу є розробка інвестиційних проектів та робота з програми міжнародної технічної допомоги. Зокрема, відділом написано та успішно подані проекти на Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад, який фінансується в межах асигнувань, передбачених в обласному бюджеті на реалізацію Регіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції  на 2018 – 2020 роки.  А саме: «Яремче: безпечне місто – комфортне життя» (проект із впровадження системи відеоспостереження в м. Яремче); «Роздільний збір сміття в Яремче: чисте місто-чистий туризм»; «Живий Довбуш» (створення фотозони із встановленням механічної скульптури Довбуша); «Відкритий фестиваль Баюракова Ватра» ( це започаткування щорічного фестивалю);  «Повернення в минуле: остання краївка на Яремчанщині».

Також відділ інвестиційної політики взаємодіє із структурними підрозділами  міської ради, установами та організаціями міста, виконавчими комітетами селищної і сільських рад, об’єднаннями громадян і громадянами з питань, які належать до компетенції відділу. Так, в результаті такої взаємодії, розроблені та подані  проекти на IX обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування:  для Татарова «Хороша зупинка – обличчя села Татарів»; для Микуличина «Кемпінг-парк: арт простір в Карпатах» та «Роздільний збір сміття: крок до чистого майбутнього».

В результаті злагодженої роботи головних спеціалістів відділу Ольги  Малахової та Олесі Греджук за підсумками обласного конкурсу розвитку місцевого самоврядування переможцями стали наступні проекти:

-         Проект  «Кемпінг-парк: арт простір в Карпатах». Для реалізації проекту необхідно  342 100 грн., з яких  300 000 грн. – кошти обласного конкурсу, 42 100 грн. – кошти Микуличанської сільської ради;

-         Проект «Хороша зупинка – обличчя села Татарів».  Для реалізації проекту необхідно 328 962 грн., з яких  290 000 грн. – кошти обласного конкурсу, 38 962 грн – кошти Татарівської сільської ради.

Також спеціалістами відділу розроблені та подані проекти на програму державного фонду регіонального розвитку на 2019 рік такі проекти:

-         «Капітальний ремонт основного корпусу Яремчанської центральної міської лікарні в м. Яремче в рамках впровадження заходів з енергозбереження» із загальним бюджетом 5 268 854 грн.

-          «Капітальний ремонт (заходи з термомодернізації) будівлі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) “Гірський струмочок” Яремчанської міської ради Івано-Франківської області» із загальним бюджетом 5 202 247 грн.

-         «Придбання нового обладнання (музичних інструментів) у Яремчанську школу мистецтв відділу культури Яремчанської міської ради Івано-Франківської області» із загальним бюджетом   1 339 948 грн.

Працівниками  відділу було здійснено ряд робочих поїздок для промоції території та з метою запровадження кращих практик, що спрямовані на соціально-економічний та культурно-туристичний розвиток міста. Також проводилась активна робота по проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» ПРОМІС, яка  спрямована на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку. В рамках  проекту ПРОМІС було здійснено  робочі поїздки з метою навчання та перейняття досвіду.

Варто зауважити, що відділом інвестиційної політики розроблено положення про Громадський бюджет. Метою громадського бюджету є запровадження ефективної системи взаємодії влади та громадськості в бюджетному процесі для  задоволення та вирішення найважливіших потреб та проблем мешканців міста Яремче. На даний момент Розрядженням міського голови затверджено склад Координаційної ради з питань громадського бюджету та проведено перше її засідання.

На відділ було покладено роботу по продовженню реалізації проекту «Забезпечення принципів відкритості та прозорості – запорука налагодження діалогу між владою та громадськістю». В кінці лютого реалізація проекту була завершена.  

 На даний час відділ проводиться робота спільно з фінансовим управлінням виконкому Яремчанської міської ради та керівництвом міської ради щодо співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) із  залучення кредиту для фінансування інвестиційного проекту «Підвищення енергоефективності вуличного освітлення міста Яремче».

Працівники відділу регулярно проводять  робочі зустрічі з представниками бізнесу,  представниками ГО «Асоціації готельєрів та власників садиб Яремчанщини» та місцевими активістами. Дані зустрічі проведені з метою детального вивчення проблем міста та пошуку шляхів розв’язання їх, можливість розробки інвестиційних пропозицій для  покращення туристичної привабливості,  інфраструктури та соціально-економічного життя мешканців міста.

З ініціативи  відділу  була подана заявка на прийняття до Ініціативи «Мери за економічне зростання», в центрі уваги якої є сталий місцевий економічний розвиток. На сьогоднішній день Яремчанська міська рада вступила до ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання», метою якого є запровадження сучасних європейських підходів до приєднання та координації місцевого економічного розвитку на території Яремчанської міської ради.

Варто зауважити, що написання проектів для міста Яремча є ускладненні відсутністю вільних земельних ділянок на території міста Яремче, тому більшість проектів реалізовані в населиних пунктах, що належать до території Яремчанської міської ради. Ми повинні розуміти, що для залучення інвестицій потрібні не тільки фахові спеціалісти, але вільні земельні ділянки, а також  умови, які можуть створити привабливий інвестиційний клімат. Також варто взяти до уваги статистику, яка свідчить про те, що перевагу надають проектам поданим на конкурси від об’єднаних територіальних громад. Нажаль, на території Яремчої міської ради  не створено ОТГ, а це у свою чергу знижує можливості яремчанців  при визначенні переможців у конкурсах проектів». На сьогоднішній день реалізується проект за підтримки голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука щодо заміни покрівлі приміщення Яремчанської міської лікарні. Кошторисна вартість якого півмільйонагривень і у найближчому часі роботи будуть завершені.  Маємо на меті реалізацію ще кількох проектів, зокрема, що стосується ремонту автошляхів на Яремчанщені, працюємо, налагоджуємо співпрацю, шукаємо однодумців, які готові долучитись до розбудови Яремчанщини», –   підсумував сказане член Яремчанського міськвиконкому Євген Настенко.

Щоб доповнити інформації викладену Євгеном Настенком, редакція газети взяла коментар в головного лікаря Яремчанської міської лікарні Олександра Соколюка про хід виконання робіт щодо перекриття покрівлі на будинку Яремчанської міської лікарні.

« На виконання робіт із заміни покрівлі даху Яремчанської міської лікарні залучено 500 тисяч гривень коштів обласного бюджету. Хочу висловити вдячність члену Яремчанського міськвиконкому Євгену Настенку за докладені ним зусилля щодо виділення коштів для реалізації цього проекту. Також висловлюю вдячність Яремчанському міському голові Василю Онутчаку, голові бюджетної комісії Івано-Франківської обласної ради за те, що підтримали прохання адміністрації Яремчанської міської лікарні про заміну старої шиферної покрівлі на приміщенні Яремчанської лікарні. Стара покрівля протікала і її потрібно було замінити. Велику роль в досягненні поставленої мети відіграв член Яремчанського міськвиконкому Євген Настенко. Я знаю, що він з цього приводу зустрічався з головою Івано-Франківської ОДА Олегом Гончаруком, де він представив нашу проблему і був почутий», – підкреслив головний  лікар Яремчанської міської лікарні Олександр Соколюк.  

 

 Спілкувався Всеволод Кисілевський,

член Львівської обласної організації НСЖУ

Share