Олександр Шевченко : «Для мене політика це - найвища форма служіння людям»

 

Шевченко Олександр Леонідович (нар. 8 квітня 1971 року, м. Коломия Івано-Франківської області, Україна) – кандидат у президенти, український бізнесмен, громадський діяч, політик, меценат. Автор ідеї, засновник та колишній директор гірськолижного курорту «Буковель», народний депутат України VIIІ скликання. В 2014 році двічі обраний народним депутатом України по мажоритарному Івано-Франківському виборчому округу № 83. Член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Автор та співавтор 112 законопроектів.

-         Олександре Леонідовичу, ви представляєте Прикарпаття у ВРУ, що вам вдалося зробити для розвитку нашого краю ?

-         Найперше, хочу щиро подякувати прикарпатцям за те, що двічі обрали мене народним депутатом і надали можливість представляти їхні інтереси в парламенті. Думаю, я не підвів. Стараюся робити все, щоб наш край був успішним, перспективним, цікавим для інвесторів. Якщо говорити мовою цифр, то за мого сприяння із державного бюджету розвиток інфраструктури Прикарпаття було виділено більше 80 мільйонів гривень.

Зокрема, на придбання обладнання та покращення роботи медичних закладів, будівництво спортивних споруд, майданчиків, облаштування стадіонів, покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів (придбання комп’ютерної техніки, меблів), капітальний ремонт закладів освіти. Це школи, садочки, коледжі.  Крім того, у мою громадську приймальню щодня звертаються за допомогою десятки людей. Загалом ми опрацювали майже 6 з половиною тисяч звернень громадян. Часто до нас приходять люди, які уже обійшли всі владні кабінети і опинились у безвиході. Таке враження, що наша влада робить усе, аби остаточно принизити українців, відібрати у них гідність, свободу, вселити зневіру та ненависть. Вважаю, що так не повинно бути. Ми маємо думати позитивно. А для цього люди мають отримувати гідні зарплати. Це орієнтовно тисяча доларів. Та достойні пенсії – 500 доларів.  І не віддавати майже весь свій дохід за комунальні послуги. А працювати на улюбленій роботі, добре відпочивати, багато подорожувати. Я вірю, що це можливо. Для цього треба всіх хабарників, які за 27 років до останньої нитки обграбували свій народ, нарешті вигнати із влади. Це мають зробити правоохоронні органи. Нам розповідають, що це складно, непросто, що так не може бути. Я скажу так. Навести порядок – справа кількох місяців. І це може зробити одна людина – президент.

 

-          Ваша особистість у прикарпатців асоціюється з якісним будівництвом доріг.  Які автошляхи було відремонтовано на Прикарпатті з 2014 по 2018 рр., скільки км.?

 

-         За ці роки було відремонтовано понад 800 кілометрів доріг. Це як магістралі державного значення, як Н-09, Н-10, так і місцеві дороги. вже мабуть, мало хто пам’ятає, якою жахливою була дорога з Івано-Франківська до Львова. Її не ремонтували 30 років. Аж поки у 2015 році за роботу не взялася ПБС. Спочатку ремонтували частину на Львівщині від села Давидів до межі з нашою областю. Тендер тоді складав 388 млн. грн. А буковельська фірма запропонувала 244 млн.грн. Тобто ПБС зекономила 144 мільйони гривень державих коштів! І це дорога, яка прослужить щонайменше 10 років. Не те що ямковий ремонт, який так полюбляють українські чиновники. Якщо підрахувати, то на на таких «новітніх технологіях», вони відмивають 10-11 мільярдів гривень щорічно. У мене був цікавий досвід. Якось в Укравтодорі доповідав один із обласних керівників. Сказав, що минулого року вони залатали 8 мільйонів метрів квадратних ям. А наступного планують залатати уже 16. Я запитую: а ті 8 мільйонів минулорічних входять у цю цифру? Так, - відповідає той, -  бо ж ямковий ремонт був тільки на півроку. А потім з тих восьми буде 24, 32… А їздити нема по чому. То який сенс того ямкового ремонту? Люди вимагають? Це неправда. Бо люди хочуть ремонту, нехай поступового, але капітального, а не латання ям.  Адже усі ми – платники податків. І хочемо, аби дороги ремонтували якісно. Єдине, що вимагається від чиновників – вчасно платити та обирати ті фірми, які працюють на совість. І слідкувати за тим,  аби все було на конкурентних засадах: хто дав кращу вартість, гарантії – той і робить. А що у нас? Нині Україна - це не країна чесної підприємницької діяльності,а країна, де чиновник вирішує все. За будівництво та обслуговування доріг держава заборгувала ПБС 400 мільйонів гривень. 

 

-         ПБС зробила революцію в будівництві доріг, які технології застосовуєте ?

 

-         Буковелівська фірма «ПБС» вперше в Україні застосувала власні технології ремонту доріг, які дозволили дати гарантію на 10 років. Це при тому, що раніше гарантійні терміни складали 1-3 роки. Нам вдалося здешевити роботи в 2-4 рази. Саме ПБС першою в Україні почала використовувати технологію холодного ресайклінгу. Цей метод передбачає повторне використання старого дорожнього покриття з додаванням в’яжучих матеріалів для відновлення властивостей. Дорожники роблять спеціальну монолітну бетонну основу, завтошки 18-20 сантиметрів, на яку влаштовується два шари асфальтобетону - вирівнювальни шар крупнозернистого асфальтобетону, завтовшки 10 сантиметрів і верхній шар щебенево-мастикового асфальтобетону, завтовшки 4 см. Такі дороги прослужать людям роками. Переконаний, що ми маємо застосовувати такі новітні технології у будівництві доріг. А натомість досі бачимо, як фірми, що відмивають мільйони, латають ями, поливаючи смолу з чайника. Надворі ж 21 століття! Я вважаю, що це знущання із платників податків. 

 

 

-         Які плани на 2019 рік  щодо будівництва доріг на Прикарпатті ?

-         Знаєте, плани можна складати які-завгодно. А от хто їх реалізує – питання інше. Бо з цими чиновниками ми навряд чи збудуємо додай кілометр якісної дороги. Я дуже сподіваюсь, що українці оберуть гідного президента, який працювати для народу, а не для власного збагачення. Переконаний, що всі дороги в Україні можна відремонтувати за 5 років. Шляхи державного значення – за 3 і паралельно можна робити місцеві дороги. до кожного містечка та села. Це реально. Повірте, якби нас щодня не грабували нахабні злодії при владі, Україна мала би не тільки якісні дороги, але й комфортні школи, сучасні лікарні та багато іншого.

 

-         З якими проблемами до вас частіше за все звертаються виборці Прикарпаття ?

 

-         Проблем настільки багато, що не завжди фізично маю можливість відповісти усім людям. Мені пишуть, дзвонять, звертаються до приймальні. Стараюсь відреагувати на всі звернення. Але іноді просто стає дуже важко. Бо бачиш, що люди всім світом збирають по кілька гривень на ліки для хворої дитини, а чиновники можуть просто «проїсти» ці кошти під час обіду чи вечері, обговорюючи, як краще відмити кошти на тендерах на ліки для нас же. Коли волонтери, люди доброї волі на п’ятому році війни купують для військових все необхідне, а банда на чолі з Порошенком цинічно та нахабно грабує українську армію, не нехтуючи нічим. Мало того, що ці злочинці у владі набивають свої кишені ціною смерті наших воїнів, вони ще і постачають контрабандним шляхом неякісне російське обладнання для військових потреб! А потім, просто у нас перед носом, конституційний суд скасовує статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. Я щодня молюсь, аби українці і цього разу не помилились. Бо до влади нарешті повинні прийти чесні і відповідальні люди. Особисто для мене політика – це не збагачення, грабунок чи зиск. А вища форма служіння людям. Це слова покійного Любомира Гузара, які є для мене дороговказом. Друзі! Тільки разом з вами ми здатні змінити цю бандитську владу, збудувати Країну Гідності і Правди! То давайте зробимо це заради майбутнього наших дітей і України!

Спілкувався Всеволод Кисілевський,

член Львівської обласної організації НСЖУ

 

Share