В Яремчі відбулось виїзне засідання «Громадянської позиції»

В Яремчі відбулось виїзне засідання «Громадянської позиції»

На виїзному засіданні Івано-Франківської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, яке пройшло у місті Яремче та було організоване партійним активом Яремчанської міської організації політичної партії «Громадянська позиція» було обговорено ряд питань, які стосувалися як політичної діяльності партії так і суспільних проблем, що турбують українців. А це питання тарифів, створення робочих місць, зміна оподаткування,  це ті питання, які лідер  політичної партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценко піднімає на зустрічах з громадянами України.

  У засіданні взяли участь  голова Івано-Франківської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» Микола Ладовський, заступники Ростислав Наволовський, Віталій Васільєв, члени політради Ярослав Гошій, Валерій Лозовий , а також  партійний актив Яремчанської міської організації політичної партії «Громадянська позиція» Всеволод Кисілевський та  Євген Настенко.

 

   Пропонуємо вашій увазі короткі тези з питань,  які були обговорені  на виїзному засіданні.

 

     Питання субсидій

-      Зараз майже 7 млн. українців отримують субсидії. Постійно так жити неможливо, бо це призводить до колапсу в економіці. 

-      Чи була потреба підвищити тарифи? Так. Чи була потреба підвищити настільки? Точно ні. Всі облгази, обленерго зареєстровані в офшорах, вони не показують структуру своїх витрат навіть народним депутатам на письмове прохання чи вимогу. Вони розказують, що збиткові. Але, якщо вони збиткові, то віддайте їх під нуль. Але ж не віддають ані Ахметов, ані Фірташ. Тобто, підприємство не збиткове. Вони витягують звідти гроші, потім тими грошима купують прокурорів, парламентські фракції, футбольні клуби. Це все не обліковується. 

-      Якщо провести ревізію наявних ресурсів та реально оцінити собівартість того, що видобувається в Україні, подивитись структуру витрат кожного та перекрити канали незаконного збагачення, то тарифи можна зменшити щонайменше на 30%. Звідси можна зробити висновок, що через механізм субсидій гроші тих, хто сплачує податки, йдуть олігархам-монополістам, які керують всіма мережами. Окрім того, надання субсидій не стимулює населення до енергозбереження. 

-      Європейський досвід свідчить. Наприклад, що робила Чехія, Сербія. У них теж виникла потреба збільшити тарифи. Але вони давали адресну допомогу в грошах. Наприклад, 100 євро на місяць протягом двох років отримували домогосподарства, якщо самі не могли платити. За ці гроші вони самі аналізували свою енергетику. Замінювали вікна, лампи на енергозберігаючі, встановлювали регулятори на батареї. Ці гроші давали на приведення в порядок свого енергетичного будинку. Коли людина внаслідок таких дій зменшувала споживання, гроші переставали давати. Але, у нас все це можливо  лише тоді, коли діятиме прозора комісія (НКРЕКП), яка буде відстоювати інтереси мільйонів людей.

 

Питання   відтоку українців за кордон

 

-      Щоб стримати відтік українців за кордон, треба змінити податкові механізми.  Держава сама не створює робочих місць, тільки у держсекторі, тому потрібна підтримка економічного зростання з боку держави. Тут існує два напрями. Про перший говорять підприємці. Їхнє головне побажання, аби влада не заважала. 

      Другий – це стимулювання та допомога, щоб зарплати були високими. За інших умов навіть на успішному підприємстві, яке навчило своїх людей, працівники, як тільки з’являється можливість, мігрують в Польщу, Чехію та інші країни Європейського Союзу. На сьогоднішній день маємо приклади коли  далекоглядні підприємці вже зараз у складних податкових умовах сплачують конкурентну зарплату. Середня зарплатня у них десь на рівні тисячі євро. Щоб така тенденція стала правилом, а не винятком, потрібно перестати владі  кошмарити підприємців  своїми перевірками, митними процидурами,  судами,  дозволами, затягуваннями, ліцензуваннями. 

 

 Питання податків

 

Бізнес просить, щоб держава змінила податкові механізми. Щоб оподатковуння було не таким обтяжливим.  Частина середнього бізнесу вже практично дійшла до спільної думки, яким має бути Податковий кодекс. 

 Коли йдеться про важливі речі для людей – тарифи на електрику, воду, тепло та газ, то, наприклад, в Німеччині при загальній ставці НДС, близькій до 20%, на ці послуги податок складає приблизно 5-7%. Навіть у багатих державах, де неспівставний із нашим рівень зарплат та пенсій, дбають про людину. Навіть в рамках нинішньої податкової системи можна ставками податків стимулювати людський потенціал та можливість для людини твердо стояти на ногах.  

 

Серед інших тем, що були обговорені на виїзному засіданні, були обговорені  питання підготовки до прийдешній виборів – президенських та парламетнських у наступному році. Головним для партійного активу є консолідація своїх прихильників та співпраця з іншими політичними силами для забезпечення демократичного розвитку нашої країни та реалізації ідей Революції гідності.

 

Всеволод Кисілевський,

голова Яремчанської міської організації політичної партії «Громадянська позиція»

 

 

Share