Яремче в очікуванні 25 ювілейного Міжнародного Гуцульського фестивалю

  Яремче в очікуванні 25 ювілейного Міжнародного Гуцульського фестивалю

В кінці липня на Прикарпатті в курортному місті  Яремче  відбудеться офіційне відкриття 25 ювілейного Міжнародного Гуцульського фестивалю. З цього приводу відбулась нарада у роботі якої взяли участь керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, керівництво міста-господаря проведення заходу. Зазначалося, що офіційне відкриття Міжнародного Гуцульського фестивалю розпочнеться 27 липня традиційною краєзнавчою науково-практичною конференцією. Дакладніше про заплановані заходи розповів нашій газеті  член Яремчанського міськвиконкому Євген Настенко.

 

«Цьогорічний фестиваль пройде у рамках відзначення 231 річниці від дня заснування міста Яремче. Впродовж трьох днів гості фестивалю зможуть переглянути виступи учасників дійства, зокрема, фольклорні, вокальні та танцювальні номери, взяти участь у майстер-класах, відвідати ярмарки із автентичними виробами, національними сувенірами, що популяризують традиційні види народного мистецтва, звичаї та обряди етнічної групи гуцулів-українців.  Для любителів посмакувати відбудеться дегустація традиційних гуцульських страв - бануш, зупа (грибна юшка), гуцульський борщ , сири, гуцульські голубці і багато інших страви. Для любителів екстриму - екскурсія в підпільний будинок-музей, опришківські змагання з барками (сокирами), майстер-класи з управління батогом і упряжці коня.  Також, на фестивалі можна буде навчитися розписувати кераміку в гуцульському стилі, виготовляти традиційні жіночі прикраси і дізнатися технологію заварювання справжнього карпатського чаю.
Ну і, звичайно ж, який фестиваль без гуцульських танців. Гості зможуть не тільки подивитися на виконання традиційного танцю "Аркан" але і навчитися його танцювати. Крім того, фестиваль запам'ятатися показом стилізованої весільного одягу і участю в весільних обрядах. Ми  очікуюємо на прибуття численних делегацій гуцулів із різних куточків світу, а саме: Румунії, Польщі, Литви», - розповів Євген Настенко.

 

Спілкувався Святослав Городоцький

Газета "Життя Прикарпаття"

 

 

 

Share